sosyal bilgiler dersini daha anlaşılır kılmak için farklı neler yapıyorsunuz

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Dersi öğrencilere verip onların anlatmasını da denedim ama olmadı, sadece çalışkan öğrenciler hazırlanıyor.diğerleri kitap getirmekten, not tutmaktan aciz...nerde kaldı ki dersi anlatacak...ayrıca bu yeni müfredatta konuyu yetiştirmek gerçekten zor..dersi öğrencilerle işleyip bir de not tutturunca çok zaman alıyor...velhasıl işimiz zor....

oguz139

Aktif Üye
Üye

Benim aklıma gazete hazırlamak geliyor. Mesela. Bugün dersmizde Olgu ve Görüşün ne olduğunu öğrendik.

erguney

Yeni Üye
Üye
arkadaşlar trt marketlerde bizim konularımızla ilgili çok güzel belgeseller var.Oldukca da uygun fiyatları var.Örneğin ben inkılap tarihinde "son tanıklar" isimli belgeseli çokca kullanıyorum.Osmanlı ile ipek yolu ile ilk çağ uygarlıklarile v.s.çokca belgesel bulabilirsiniz.Tavsiye ederim.

efe1009

Üye
Üye
Hocam,kullandığınız belgesellerin isimlerini tam yazarmısınız.bir araştırsam diyorum

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

erguney' Alıntı:
arkadaşlar trt marketlerde bizim konularımızla ilgili çok güzel belgeseller var.Oldukca da uygun fiyatları var.Örneğin ben inkılap tarihinde "son tanıklar" isimli belgeseli çokca kullanıyorum.Osmanlı ile ipek yolu ile ilk çağ uygarlıklarile v.s.çokca belgesel bulabilirsiniz.Tavsiye ederim.

son tanıklar belgeseli 12 bölüm. derslerde nasıl kullanıyorsunuz? kesit olarak mı veriyorsunuz? yoksa zaman yetişmez onu izlerken.