sosyal bilg.mezunu arkadaşlar uyguladığınız farklı bie yöntem varsa paylşaır mıs

erdinc17

Çalışkan Üye
Üye
sosyal bilg.mezunu arkadaşlar uyguladığınız farklı bie yöntem varsa paylşaır mıs

BEN DE BİRŞEYLER İLAVE EDYİM.BEN ÜNİTE SONLARINDA ÜNİTE KAVRAMLARININ YER ALDIĞI BİR HİKAYE OLUŞTURMALARINI İSTİYORUM.BU SINIFTA HERKESİN SIRASIYLA 1 CÜMLE KATKI SAĞLAMASIYLA OLUYOR. SÜRÜKLEYİCİ HİKAYELER ÇIKIYOR BAZEN. HEMDE KALICI OLUYOR.VEYA EVDE HAZIRLAMALARINI İSTİYORUM

bozansahin63

Yeni Üye
Üye

hocam ben de sözcük yarışması yapıyorum.son 5-10 dakikada öğrendiğimiz temalar ile ilgili

liberty1982

Üye
Üye

Ben 8 senedir öğretmenlik yapıyorum.Süreç içinde nerler yaptığımı özetleyeyim:geçen sene istasyon tekniğini çok kullanıyordum.Özellikle konuların bitiminde çok etkili oluyor.7. sınıflarda reform konusunu bitiridikten sonra yapmıştık.Öğrenciler gruplara ayırıp 4 yuvarlak masa oluşturmuştum.Martin Luther hakkında bir grup şiir bir grup hikaye bir grup gazete haberi yazmıştı.Çok eğlenceli oldu.Bu sene ise çocukların performans ödevlerini toplamak zahmetli oluyor ve son dakika hazırlıyorlar herşeyi.Ben de bu nedenle işbirliğine dayalı öğretim tekniğini uygularken üzerinde biraz değişiklik yaptım.Çocuklara konularını dağıttım ve bir grup lideri seçip konuları kendi aralarında paylaştırmalarını istedim.Ayrıca konusunu seçen çocuk performans ödevini de kendisinin belirlemesini istedim.Şimdi gruplar sırayla konu anlatırken aynı anda performasn ödevini de sunuyor.Hem sözlü notu veriyorum hem de performans ödevinde GERÇEK ANLAMADA PERFORMANS yapmış oluyor.Son olarak da grup içinde ortaklaşa proje yapabileceklerini söyledim.İsteyen gruplar proje de hazırlıyor.Yani hem performans hem proje hem de sözlü notlarını birlikte değerlendirebiliyorum.Biraz uzun oldu umarım okursunuz :)

SERTAN2008

Üye
Üye

ünite sonlarında tabu oynatıyorum. hem genel tekrar oluyor hem de konuların kalıcı olmasını sağlıyor