soruma cevap verirmisiniz acilennn

samyeli44

Üye
Üye
arkadaşlar öncelikle soruma cevap verirseniz sevinirim.okulumuzdaki Türkçe öğretmenimiz müdür yardımcısı oldu. Türkçe öğretmeninin giremediği derslerine yan branşımız Türkçe olduğu için ben girmek zorunda mıyım.ben girmek istemiyorum.bu arada ana branşımı 12 saat dolduruyorum.ayrıca 3 sınıfın resim müzik derslerine giriyorum.

xxx-xxx

Üye
Üye

Yan bıranşınız olduğu için öncelik sizin ve 21 saate kadar branşınızda idare ya da millieğitim sizi istediği okula ya da derse verebilir tabi önce branşınız sonra yan branşınız 21 saatin üstüne ben girmek istemiyorum ya da görevlendirme istemiyorum diyebilirsiniz öncelik şöyle önce sosyal sonra türkçe sonra diğer dersler yani sizden müzik ve resimi alıp yerine türkçede verebilirler resim ve müziğide maaş karşılığını doldurmanız için vermişlerdir.Bu benim bildiğim yinede yanlış yönlendirmek istemem başıma gelmişti benide başkabir köye görevlendirmişlerdi 21 saat muabbetine... eski okulumda da yanbıranşım olduğu için türkçe öğrt.olmadığı için mecburi türkçede vermişlerdi.Ama ilk olarak diğer okullarda türkçeci görevlendirmeleri lazım gelebilecek öğretmen yoksa yada hepsi full giriyorsa size kalır...yine de yönetmeliği incelemenizi tavsiye ederim iyigünler..

cekicmesut

Üye
Üye

21 saate kadar idare verebilir, sonrası size kalmış.15 maaş+6 zorunlu ek ders şeklinde