SBS kalkıyor !!!

mby.ce

M Baykal YILMAZ
Moderatör
Web sitesi
www.instagram.com
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 6. ve 7. sınıflarda Seviye Belirleme Sınavı'nın kademeli olarak kaldırılacağını ifade ederek 8. sınıflarda ise devam edeceğini kaydetti.

tebaa

Çalışkan Üye
Üye
SBS kalkıyor !!!

Bu kadar saçma-sapan, yap-boz tahtasına dönmüş bir eğitim anlayışı acaba hangi gelişmiş ülkede vardır. Ne yapacaklarını kendileri de bilmiyorlar. SBS kaldırılıyormuş, liseler Anadolu lisesi olacakmış... Kaliteyi artırmak böyle mi oluyor acaba! Demekki liseler artık puanla öğrenci alacaklar. Hababam sınıfları vardı, şimdi hababam okulları olacaktır....

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye
SBS kalkıyor !!!

aileden sorumlu bakanı milli eğitim bakanı yaparsan böyle sonuçlarla karşılaşırsın sbs yi bende istemiyodum ama sınav olmadığında kalmak vardı çocuğun öğrenmesini zorunlu kılan sebepler vardı hadi gösterin bakalım kaç tane öğrenci sonunda kalmanın ve sınavın olmadığı dersi ve okulu önemseyecek.ben bizim okuldan biliyom en azından sbs sınavında soru çıkan branş öğretmenleri birşeyler öğretebilmenin gayreti içinde çırpınıyorlardı şimdi bu sistem öğretmenide çalıştırmayacak bakalım nasıl çocuklar yetişecek

tebaa

Çalışkan Üye
Üye
SBS kalkıyor !!!

"bakalım nasıl çocuklar yetişecek "
Değerli hocam, yönetici pozisyonunda olanlardan pekçoğu sizin çocuklara yararlı olma endişenizi taşımıyor. Ben size yaşadığım olayı anlatayım. Bundan 2 sene önce hasatlıktan dolayı uzun süreli rapor aldım. Yerime bir ilköğretim okulunun sosyal bilgiler öğretmeninin ayalamıştık. Ama MEM, lisenin birinden 40. yılını çalışan Tarih öğretmeninin görevlendirilmesine karar verdi. Adam okul müdürümü aradı, ben o kadar aktif çalışamam hem de konuları bilmiyorum, devreye girseniz görevlendirmeyi iptal etseniz dedi. Velhasıl müdür bey gerekçeleriyle birlikte MEM'i ikna etti. Ama bu defa gidip başka bir okulun tarihçisini görevlendirdiler. Velhasıl öyle gösterdiğiniz çabalar yukarıda duyulmuyor. Bakan hukukçu, müsteşar maliyeci olunca ortadaki sistem bu hale geliyor. Allah aşkına içinizden biri var mı şu sistem değişirken bana sordular diyebilecek. Kendileri karar veriyor, sonra yalandan anket yapıyorlar...