OKULUNUZ İLKOKUL MU OLDU ORTAOKUL MU..

ilhan79

Üye
Üye
4+4+4 Yasası çıktıktan sonra başlatılan bir çalışma ile bazı okullar ilkokula bazı okullara ortaokula dönüştürülecek.Bazı okullar ise şimdilik ilköğretim okulu olarak kalacak kademeli olarak dönüştürülecek..Tabi bu durumda okullar dönüşünce bazı öğretmenlere de yol görünecek.Örneğin branş öğretmenisiniz ve okulunuz ilkokula dönüştü ise siz ortaokul olan başka bir okula gidiyorsunuz..Bu şekilde okulu netleşen arkadaş var mı acaba?

tekpas

Üye
Üye

şu an hiçbir şey net değil,okul isimlerinden bahsediliyor ama,öğretmenlere ne olacak belli değil şu an için

ilhan79

Üye
Üye

İzmir"de bir çok okul belli oldu..ilçe milli eğitim müdürlükleri 1 aydır bu konuda çalışıyor..bazı okullar netleşirken bazıları henüz valilik oluru bekliyor.Öğretmenlerin ne olacağı belli sizin okulunuzdaki ortaokul öğrencileri hangi okulda ise öğretmenler de o okula gidecek..yok sizin okulunuz ortaokula dönüştürüldü ise bu sefer sınıf öğretmenleri de öğrencileri ile birlikte ilkokula dönüşen okula gidecek..yakında tüm okulların ve öğretmenlerin durumları belli olacak zaten..

kezo

Yeni Üye
Üye

mayısın sonunda açıklıycaklar.mahalle içi ara sokak okulları ilkokul olacakmış.biz branşlarda bulunduğumuz eğitim bölgesi içinde atamaya tabi olacaz.hizmet puanı üstünlüne göre olacakmış.benim puanı 86 ve bu durumda enkötü okula gidecem sanırım.

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

bizim okulda iki çıkış kapısı olduğu için ikisi de olacakmış sanırım.. hem ilkokul hem ortaokul.. ama tam olarak bi açıklama yapılmış değil..