öğretmenlere yönelik şiddet

FARUK

Üye
Üye
Öğretmen arkadaşlar bu konuda zaten tepkisini ortaya koyar. Sağlık bakanı, doktora yapılan saldırıda "Benim doktoruma atılan tokat bana atılmıştır" dedi. Kendi personeline sahip çıktı. Bizim bakan uyumaya devam etsin arkadaşlar.

kuantum

Üye
Üye

öğretmenler tepkisiz kaldığı sürece medya bu yaşanan şiddeti yayınlamıyor bile. doktorlar bir ayaklandı medya doktora atılan bir yumrugu dahi anahaber bültenlerinden vermeye başladı bizde öğretmen öldürülüyor medyadan tık yok. sendikalar öğretmenler sessiz kalırsa bakanda susar medya da. biz kendi meslektaşımıza mesleğimize sahip çıkmaktan bile aciziz maalesef.

tuncay59

İSTANBUL/ Beykoz
Üye

Arkadaşlar özellikle lise öğretmeneri zor durumda.Öğrenci ve veli tacizleri had safhada, öğretmen arkadaşlar rezillik olmasın duyulmasın diye olan bitenleri sineye çekmek zorunda kalıyor.Olaylar karşısında kaçmayı tercih eden ve müdahale etmeyen tutum yaygın.Okul müdürleri de öğretmenin arkasında değil.Yalnız iktidara yakın , cemaat tarikat yanlısı öğretmenlere kimse dokunamıyor.Öğretmenin saygınlığını geri istiyoruz...

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Okullarda disiplin diye birşey yok...Öğrenci ve veli öğretmenin amiri konumuna getirildi...Öğretmenin hiçbir yaptırımı ve etkinliği kalmadı...Okul idareleri öğretmenin arkasında durmaya korkuyor...Veli ile sorun yaşamak istemiyor...Haliyle olan öğretmene oluyor...
Burada sorun sadece öğrenciler ve idareden mi kaynaklanıyor...Tabi ki hayır...Bence en büyük sorun ailelerden kaynaklanıyor...Ailelerin çocuklarına terbiye ve ahlak vermemiş olmasından kaynaklanıyor...Biz öğretmenimizi 100 metre uzaktan görsek önümüzü iliklerdik...Şimdi ise öğretmen öğrencilerin gözünde kendilerini avutmak zorunda olan dadı gibi...Ne yapsa yaranamıyor...

FARUK

Üye
Üye

Anadolu Lisesinde görev yapıyorum. Bazen yanlış meslek mi seçtim diye kendime sormaya başladım. Böyle bakan mı olur? Personeline sahip çıkmayan amirler olduğu sürece Allah bize yardım etsin.