Nasıl Ders İşliyorsunuz?

eXi26

Yeni Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

hocam slayttan dersi kusura bakma ama herkes işler
neden boyle bi şeyi ifade etmeyi gereyi duydun ki hazır slayt zaten o halde yetiştiremiyorsan sıkıntı vardır önemli olan köy ögretmenlerini anlamak

oguven55

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

Yeni müfredatı tam olarak uygulamak mümkün değil. Öğrenci merkezli eğitimde öğrencinin hazırlıklı olması, merak edip araştırması ve ön bilgiye sahip olması gerekir. Ama maalesef öğrencilerimizde bu alışkanlık yok, artık sadece 8. sınıfta SBS'ye girecek olmaları da onlardaki vurdumduymazlığı hat safhaya çıkarıyor.
Ben genelde kılavuz kitabın dışına çok çıkmamaya çalışıyorum. Diyeceksiniz ki "Kılavuz kitapta çok açıklayıcı bilgiler yok." Olanı ile idare edip öğrencilerin yorum kapasitelerini arttırmaya yönelik sorular oldukça etkili oluyor. SBS'de çıkan sorulara da dikkat ederseniz; artık yoruma dayalı sorular çıkıyor. Öğrencilere bilgi depolamaktan sa yorum yapmaya alıştırmak öncelikli hedefimiz olmalı...

offwhite

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

ceniko' Alıntı:
kocaelinin çayırova ilçesinde öğretmenlik yapıyorum.Bütün sınıflarımızda projeksiyon olduğundan dolayı dersleri çoğunlukla erkan isinmaz hocamızın slaytları ile işliyorum böylece derslerde öğrenciler daha çok aktif olabiliyor,defterlere not tutturmuyorum bütün öğrencilerime ünite özetlerini veriyorum,
isanmaz hocamın slaytlarına lafım yok,anlamadığım bu yöntemle nasıl öğrencinin aktif olduğudur.Öğrenciyi tembelliğe itiyor diye bazı Avrupa birğiği ülkelerinde akıllı tahta ve projeksiyon yöntemi önerilmemektedir.Kanımcada ana unsur olarak değil pekiştirici seviyede kullanılmasıdır.
bense 3 saatlik sosyal bilgiler dersinin iki saatinde grup çalışması diğer bir saatinde ise mezkur yöntemlerle dersi işlemeye çalışıyorum.Önemli noktalar varsa not tutturuyorum..mesleğe yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem not tutturmadan vazgeçmemeleridir.

sumaya

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

kesinlikle kitapları güzel bulmuyorum sbsde çıkıpta müfredatta eksik olanlarvar ögrenci özünü bilmeden asla yorum yapamaz.ama kitapalar bize kolaylık olmuyor bende erkan isalmaz hocanın slaytlarından yararlkanmaya çalışıyorum ama zamanı yetiştiremiyorum.konularda geriyim hele inkılap tarihinde asla istedigim akışı yakalayamıyorum zaman yetiremiyorum.galiba hiçbir zaman vicdanımız rahat oılmayacak çünkü istedigim gibi öğretmenlik yapamıyorum allah yardımcımıız olsun

mrage

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

offwhite' Alıntı:
isanmaz hocamın slaytlarına lafım yok,anlamadığım bu yöntemle nasıl öğrencinin aktif olduğudur.Öğrenciyi tembelliğe itiyor diye bazı Avrupa birğiği ülkelerinde akıllı tahta ve projeksiyon yöntemi önerilmemektedir.Kanımcada ana unsur olarak değil pekiştirici seviyede kullanılmasıdır.
bense 3 saatlik sosyal bilgiler dersinin iki saatinde grup çalışması diğer bir saatinde ise mezkur yöntemlerle dersi işlemeye çalışıyorum.Önemli noktalar varsa not tutturuyorum..mesleğe yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem not tutturmadan vazgeçmemeleridir.

hocam o hocamız teknolojiyi kullanıyor sen kullanmıyorsun ne farkınız var.
ayrıca not tutturmak bence ezberciliği tetikler bence konu etkinlik çözerek daha iyi kavranıyor. hem aktivite hem tam öğrenme. yaparak ve yaşayarak...