Mustafa Kemal’in arkadaşlarıyla birlikte el yazısıyla çıkardığı dergi

güleç

Çalışkan Üye
Üye

böylesine belirsizlik arzeden kılavuz kitapta yer almayan bir konu kakkında neden etkinlik var anlamadım öğrencinin de zihni bulanıyor bizde ne diyeceğimizi şaşırıyoruz dergi mi diyelim gazete mi 1901 mi 2 mi ....................

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Zaten kılavuz kitapta ve ders kitabında bilgi anlamında hiçbir şey yok, özellikle Atatürk'ün hayatı ile ilgili...Etkinliklerde ise bir sürü şey soruluyor...Öğrencilerde sorup duruyor, bilmiyorum dersen bir türlü, gerçeği söylemek bir türlü...

zeynep 07

Yeni Üye
Üye

4. sorunun cevabını tam olarak alamadım çalışma kitabında 1918 die bi trih yazmıo ve yukardada okulun ismii yazmamışsınız

nadirekici

Üye
Üye
arkadaşlar wikipedia sitesinden alıntı :(Vatan ve Hürriyet Cemiyetis konu başlığı) :
Mustafa Kemal Atatürk henüz harbiyedeyken bir çok subay arkadaşı gibi vatanın tehlikede olduğunute görmekte ve subay arkadaşları ile beraber kurdukları Vatan ve Hürriyet adlı örgüt ile beraber bir dizi yazı çalışmaları yapmıştır. O günlerde Vatan grubu aynı adlı tek sayfalık siyasi içerikli bir gazete de basmakta ve dağıtmaktadır. Bu çalışmalar esnasında yakalanmış ancak vatan sever öğretmenler sayesinde kurtulmuştur. Harbiye'den mezun olduktan sonra Vatan grubunun çalışmaları dışarda devam etmek durumunda kalmıştır. Kiralanan bir dairede toplantılar yapılmakta, kararlar alınmakta va gazeteler basılmaktadır.............

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Neden açık ve kesin bir bilgi yok bu konuda anlamış değilim...Muallakta kalacak bu soru sanırım...