Mezun Olacak Öğrencilere Karne Görüşleri

Performans

Çalışkan Üye
Üye
Sevgili gençler
Hepinize ömür boyu neşe ve sevinçler
Geleceğinizi arayıp bulun,
Bundan sonraki hayatınızda
Allah' a emanet olun.

Ömür sana senin kadar değer versin ve gülümsesin diyorum
Başarı ya vardır ya yoktur,sen lütfen varlığını ispat et diyorum
Amacın kadar eylemin varsa amacını gözden geçir,yoksa olmayan birşeye ulaşamazsın.Ömür her zaman fırsat kapısını açmıyor.
Sevgili …………………
Olumlu davranışların ve çalışmalarınla kinci dönemide
tamamladın.
Seni kutluyorum.

Şimdi dinlenme zamanı: ancak dinlenirken zayıf derslerini
tekrar etmeyi ve kitap okumayı unutma! En iyi en yararlı dinlenme
bol bol okumaktır.
Bol bol okuyan sonunda güzel okuyandır.
Güzel okuyan okuduğunu anlayan , bilgili ve çalışkan olandır.
Ailen ve sevdiklerinle birlikte sağlıklı, mutlu, bol okumalı
bir tatil geçirmeni dilerim.

1-Örnek bir yaşam sergileyebilmek için bu yaştan örnek adımlar atmandan dolayı tebrik ederim

2-Yapmanız gereken iki şey vardır;Birincisi oynadığınız oyunun kurallarını öğrenmek. İkincisi ise oyunu herkesten iyi oynamayı istemek. Bu iki şeyi yaparsanız başarı sizinle olur!

3-İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır. Kendisi bile şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez

4-Umutsuzluk öyle bir bataklıktır ki düşersen boğulursun Azmine sarıl sımsıkı bak ne olursun

5-Kim iyi yaşamış, bol bol gülmüş ve çok sevmişse yaptığı işi başarıyı yakalamış demektir

6-İnsanoğlunun yapacakları, hayal ettikleri ile sınırlıdır.Hayal gücün sınırsız olursa yapacaklarında sınırsız olur.

7-Başarının yüzde sekseni kendini gösterebilmektir.Yeteneklerinin sende saklı kalmamasını dilerim.

8-Gideceğiniz yeri bilmiyorsan, vardığınız yerin önemi yoktur.Hedeflerini kesinleştirmelisin

9-Mutlu biri olmanın bedeli sorumluluktur mutlu olmak istiyorsan sorumluluk almalısın

10-Bir maytap, ampulden daha parlak bir ışık verebilir ama onu sokağınızı aydınlatmak için kullanamazsınız çünkü yeterince uzun süre yanmaz. Başarı için; kalıcık, parlaklıktan daha gereklidir.Kalıcı bir başarı olması dileğimle

11-Gideceğiniz yeri bilmiyorsan, vardığınız yerin önemi yoktur.Hedeflerini kesinleştirmelisin

12-Sorun, ne kadar derine düştüğün değil, düştükten sonra nereye zıplayacağındır

13- Başarı, herşeye hazırlıklı olmaktır ve hazırlıklı olmadığınızda başarısızlık kaçınılmazdır.

14-Doğru yolda giden kaplumbağa eğri yolda giden yarış atını geçer.

15-Önceden önlemini almayan felakete hazırlıksız yakalanır.Yakın zamanda gayret gösterip hayatta başarı yakalayabileceğine inanıyorum.

16-Yaşamın sırrı bilgili olmak değil harekete geçebilmektir

17-Her eylemin bir yan etkisi vardır.Sende de başarının yan etkisi sessizlik.Aklına takılanları sor ki başarın yeteneklerine erişsin.

18-Akıntıya kürek çekmek kolay; iş, senin gibi akıntıya karşı kürek çekebilmekte.

19-Şunu sakın aklınızdan çıkarmayın: Hiçbir başarı ve hiçbir başarısızlık yapılanların sonuncusu olmayacaktır

20-Başarısızlığa uğramanın iki avantajı olduğunu unutma. Birincisi; eğer yanılmışsanız nelerin işe yaramadığını öğrenirsiniz. İkincisi ise; başarızlık size yeni bir başlangıç için fırsat verir

21-Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun

22-Başarı istediğini elde etmek, mutluluk ise elde ettiğini sevmektir, istediğini elde edip mutlu olman dilegiyle

23-Başarı, yalnız Türkçe sözlüklerde "çalışmadan " önce gelir.

24-Hiçbirşey yapmamak, yapılanların en yaygın olanıdır

25-Yenilmek ama yinede teslim olmamak... Zafer budur.

26- Ders alınmış başarısızlık başarı demektir

27- Ders alınmış başarısızlık başarı demektir,başarızlığından ders çıkarman dileğiyle

28-İyi düşünmek iyidir; iyi hareket etmek çok daha iyidir.Düşüncelerini biraz daha hızlı şekilde harekete dönüştürmelisin

29-Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın

30-Doğru yolda olsanız bile, eğer orada öylece beklerseniz ezilirsiniz

Performans

Çalışkan Üye
Üye
Övgü yazıları

Yücelmek, yücelere gönül vermekle başlar. Sen bunu başarıyorsun.
Başarını tesadüfe değil, çok çalışmana borçlusun.
İşleyen demir ışıldar.
Akıntıya kürek çekmek kolay; iş, senin gibi akıntıya karşı kürek çekebilmekte.

Uyarı yazıları

Zamanında bir adım atmayan tembel, sonradan yüz adım atmak zorunda kalır.
Nereye düştüğüne değil, nereye takıldığına bakmalı.
Dikenler arasından geçmeyen gül, gül olamaz.
Mevcudu kafi görüp çalışmamak gayretsizliktir.
Hoşlanmadığına sabretmedikçe, hoşlandığını ele geçiremezsin.
Gündüz kandilini hazırlamayan, gece karanlığına razı demektir.
Erişmek istediği bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan da zevk alamazlar.
İyilerin tembelliği kötülerin hakimiyetini hazırlar.
Mükemmelliğin yolu ancak kusurunu görene açıktır.

*Bundan sonra daha dikkatli ve özenli çalışırsan başarılı olacağına inanıyorum, buna sen de inanmalısın.
*Efendi ve sakin tavırlarını başarı ile tamamlayıp, geleceğe daha sağlam adımlarla yürümelisin.
*Başarı grafiğini yükseltmek için, biraz daha gayret göstermelisin. Başarılar…
*Sakin ve nüktedan tavırlarını, başarı ile tamamlayarak hedeflediğin yere ulaşacağına inanıyorum.
*Önümüzdeki sene daha fazla çalışmalısın. Hayatta bir hedef belirlemeli ve bu yolda gayret göstermelisin.
*İstenildiği zaman başarılamayacak hiçbir şey yoktur. İnanır ve çalışırsan başarı kendiliğinden gelecektir.

Orta halli öğrenciler için:

Bilgi, beceri ve bilince nasıl sahip olacağını bildiğin zaman en iyisini başarabilirsin.
Başarı yapabildiklerimizde gizlidir… Yapamadıklarımızda değil.
Bağa bak üzüm olsun, yemeye yüzün olsun.
Başarı istediğini elde etmek, mutluluk ise elde ettiğini sevmektir.
Başarı cesaretin çocuğudur.
Ya başarı yolunu bulacaksın, ya da yenisini yapacaksın.
Başarı için çok şey gereklidir ama bunların en önemlisi kendine güvendir.
Kışın soğunu çekmeyen baharın tadına varamaz.
Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz.
Bir çiçekle yaz olmaz, bu kadar çalışmayla da başarı olmaz.

Çalışkan öğrenciler için:

Ülkeni daha iyi bir yer haline getirmek için yeteneklerini ve kaynaklarını başarılı bir şekilde kullanıyorsun.
Hayatını kontrol ettiğini düşünüyorum. Nereye gittiğini ve ne istediğini biliyorsun.
Güçlükler başarının değerini artıran süslerdir. Sen bu süsleri seviyor ve başarıyorsun.
Mutlu ve huzurlu olmalısın çünkü başarılı oldun.
İyi olacağına inandın ve iyi oldun.
Gördüğün güzelliklerle hergün dünyanı zenginleştiriyorsun.