Mesleki Çalışmalar 2009

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye
Değerli  meslektaşlarım  2009 mesleki  çalışmalarıyla ilgili,  alıntı!-çalıntı -doğaçlama  yaparak  ortaya  karışık  bir  taslak  çıkardım,  inşallah  işinize  yarar,   ödevi  hazırlarken  değişik  kaynaklardan yararlandım,  ismini  bilmediğim  bu  arkadaşlara  çok  teşekkür  ederim,  yine  belirteyim  ödevler  alıntı,  sahiplerini  ben de  bilmiyorum, ödevler  bana  ait  değil,  ben sadece  derledim,  toparladım,  değiştirdim, emeği  geçen herkese  çok teşekkür  ederim.

8.Sınıflarda aşağıda  ders  adı bölümünde Sosyal bilgiler yazıyor,  siz  orayı  değiştirirsiniz.

Arkadaşlar, her sınıfla ilgili iki örnek hazırladım, ikincisini az önce yükledim, siz isterseniz konu başlıklarını değiştirebilir, daha güzel değişik örnekler de ortaya çıkarabilirsiniz, herkese iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• Proje ve Performans taslağı.zip
    64.8 KB · Görüntüleme: 3,862
  • Proje performans taslak 2.zip
    66.5 KB · Görüntüleme: 2,624

hope

Üye
Üye
sagolun hocam asıl sorun ama bu taslaklar şeklindemi vercez yoksa ödevide biz mi hazırlıcaz

sosyal*

Çalışkan Üye
Üye
sylar hocam teşekkür ediyorum çok işime yarayacak taslak haricinde proje ve performans hazırlayacak mıyız acaba

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye
Hocam bunu idareye  vereceğiz,  Bizden istenen   bu,  ama   isterlerse  eğer, öğrencilerin hazırlamış olduğu  örnek  bir  proje  ve  performansı da  teslim  etmemiz  beklenebilir,(1)  ama  ben tüm performans ve projeleri,   İlköğretim kurumları yönetmeliğindeki değişikliğe  binaen (2)öğrencilere  iade ettiğimi söyleyeceğim,  yani  öğrencinin  ödevini   isteseler  bile  idareye  vermeyeceğim.

1PERFORMANS GÖREVLERİ VE PROJELERİN HAZIRLANMASIYLA
İLGİLİ AÇIKLAMALAR

3.(EK-4) ve (EK-5)’de yer alan formata uygun olarak katılımcılardan kendi sınıf ya da branşlarına uygun olarak bir proje ve performans görevi taslağı ile değerlendirme anahtarı taslağını pratikte hazırlamaları sağlanacaktır. İstendiği takdirde hazırlanan bu taslakların ya da aynı eğitim öğretim yılı içerisinde öğrencilerle yapılmış ve zümre öğretmenlerce seçilen özgün performans görevleri ve projelerin il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine gönderilmesi sağlanacaktır.

2MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

“MADDE 40 – ............................................. Proje ve performans görevleri, öğretmence değerlendirildikten sonra öğrenciye iade edilir ve öğrenci tarafından ders yılı sonuna kadar saklanır.
..................