Kurs açmak zorunda mıyız?

Hilber

Üye
Üye
Okul müdürümüz hafta sonu veya hafta içi illaki her dersten kurs açmamızı istiyor.Bazı öğretmenler de kurs açmak istemiyor.Müdür istedi diye kurs açmak zorunda mıyız? Yönetmeliği inceledim orada da konuyla ilgili direkt bir şey yok.Ne yapmalıyız? Lütfen yardımcı olur musunuz! Çok acil!..

kapkankagan

Çalışkan Üye
Üye

kurs okul bünyesindemi halk eğitim bünyesindemi açılacak
okul bünyesinde öğrenci başı 80 TL getirmeli ve en az 15 öğrenci bulmanız lazım
halk eğitim açacaksa 15 öğrenci lazım ve saat başı ekders alırsınız

AMA AÇMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ DERS SÜRESİNDE KONULARIMI YETİŞTİREBİLİRİM EK ÇALIŞMAYA İHTİYAÇ YOKTUR DİYE BİR DİLEKÇE VERİRSİNİZ AÇMAZSINIZ AMA TABİ HERŞEY KARŞILIKLI İYİ NİYETE DAYALIDIR
ÖĞRETMEN ANGARYA İŞLERDE ÇALIŞTIRILAMAZ MÜDÜR TRÜBÜNE OYNAYACAK DİYE BİZ HAMALLIK YAPMAK ZORUNDA DEĞİLİZ

Hilber

Üye
Üye

kapkankagan'a teşekkür ederim. Müdürümüz her iki tür kursu da açmayı düşünüyor.Hatta baskı yapıyor.

kapkankagan

Çalışkan Üye
Üye

o zor hocam çünki 5 ana ders var haftalık 2 saatten 10 saat eder halk eğitim
2 saatten 10 saatte özel kurs 20 saat hangi araya sığdıracaksınız
3 kademe var her okulda (6-7-8) 60 saat eder

ozlemkaram

Yeni Üye
Üye
arkadaşlar ben de 4 yıllık öğretmenim ve yiboda çalışıyorum 4 yıldır kurs yaptım hafta sonları ve etütlere geldim.ama bu sene kurs yapmak istemediğimi söylediğimde müdürümüz tehdit olarak 8-5 mesaisi yaptırırım diyor yani baskı ve zorlamayla karşı karşıyayım. hatta ben dersimde girer ve üzerime düşeni yaparım dedğimde karşılık olarak ben de dersini izler ve yetkilerimi kullanırım diyor açıkcası tehdit ediyor..ve ben de zorunlu olarak kurs yapıyorum verim alınamayacağını bildiğim halde!!