kürtçenin seçmeli dil olması hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

sosyal*

Çalışkan Üye
Üye
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni eğitim-öğretim yılında Kürtçe'nin seçmeli ders olarak okutulmaya başlanacağını duyurmasıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Erdoğan, Çin dönüşü yaptığı açıklamada, 'Kürtçe ve Osmanlıca'nın seçmeli olarak yeni eğitim sisteminde okutulmaya başlanacağını duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Kürtçe konusunda yaklaşık 4 yıldır çalışma içinde olduğu öğrenildi. Hükümetin talimatı doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından 'Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi' kapsamında Kürtçe'nin okullarda öğretilmesi için ön çalışma yürütüldüğü belirlendi. Çalışmada, Kürtçe'nin verilmesi için seçeneklerin ortaya konduğu, bu seçeneklerin içinde Kürtçe'nin seçmeli ders olarak verilmesinin ön plana çıktığı belirtildi.
yeni şafak

bu ülkede sadece kürtler yaşamıyor eğer sadece yerel dil olarak kürtçeyi seçmeli dil yaparlarsa bu ülkemizde yaşayan bir kesime ayrıcalıktır yanlış bir uygulama . gürcüsü lazı çerkezi ....bu uzar gider bu ülkenini vatandaşı olarak bunlar da istemiyecekler mi tabiki de isteyecekler ve en doğal haklarıdır bence.. yerel dil olarak sadece kürtçenin seçmeli dil olması hata olacaktır

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

4+4+4'ün altında yatan gerçeği en sonunda ortaya çıktı İmamhatip diyerek milletin gözünü boyayıp her zamanki gibi saman altından suyu yürüttüler.Bunun devamında lazca çerkezce vs devamı gelecek ve bölmenmeye devam edeceğiz.

YEniden OSmanlı projesi devam ediyor

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

bulmuşlar koyun gibi bir milleti.. nasıl olsa ses çıkarmıyor.. daya gitsin.. zam yap temel ihtiyaçlara... ses çıkmaz kimseden... memura zam yapma yine de memurundan ses çıkmaz. enflasyon %5 olacakmış.. milletten ses çıkmaz. kürtçe seçmeli ders olacakmış. şimdi mi çıkacak ses? sonra ses çıkartsan faşist olmaz mısın? kürtçeye karşı gelen öğretmen arkadaşlarım "esas bölücü sizsiniz" laflarıyla karşılaşmaz mı. işte böyle bir ülke Türkiye.. ileri demokrasinin en ilerisi...

derfer

Üye
Üye
Bunu yapacakları belliydi zaten. biz susmaya devam edelim bakalım daha neler gelecek bu milletin başına. kürtçe seçmeli ders olacak öyle mi? bizi bölmek için terör örgütüne gerek yok bence. bu kararlar yeter.

oltulu

Üye
Üye
eğer bu konudaki amaçları kürt sorununa çözüm bulmaksa tabiki ben olaya iyimser bakıyorum zaten doğu ve güneydoğudaki insanlar günlük hayatlarında konuşuyorlar belki bu seçmeli dersle pkk ve uzantısı olan köpeklerin ağızları kapanır