İtiraz edilen Sosyal Kültürel Alan Sorusuna MEB Yanıtı

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

kurtalan' Alıntı:
Zeki Hoca bu acıklamayi ögrencilerine yaptin mi?ögrenciler imin bir kısmı bizi suçluyor.konuyu bize farklı anlattıniz diye.sizin öğrencilerinizin tepkisi ne oldu bu konuda onlari ikna edebildiniz mi.
Sayın hocam ben sınavdan hemen sonra kitapçıkları kontrol ettim ve cevap B'dir dedim, 21 öğrencimden sadece 3 öğrenci doğru yapmıştı...Ama bu, sorunun yanlış olduğunu göstermez ki...Ben soruyu izah ettim, ikna oldular...
Ayrıca daha önce de söyledim, MEB'in hatası sosyal kelimesini kullanması...Sosyal kelimesi yerine siyasal kelimesi kullansaydı hiç bir öğrenci hata yapmayacaktı...Ancak öğrenciler genel algı ve bilgi gereği sosyal kelimesine takıldılar...
Öğrenciler açısından üzgünüm...Yoksa benim 18 öğrencim doğru yapacaktı, ortalamam yükselecekti...

cemil5454

Üye
Üye

İkna olmadım. Soruda bu bilgiye göre verilenlere göre diye düşünecek bir durum yok. çok uluslu= kültür demek bunu EZBER olarak düşünmek mantıksız ne yapalım 2x2=4 eder ezberlemeyelimmi. şıktan çevap bulma bir test tekniğidir. sorunun doğruluğunu göstermez.

emo5600

Üye
Üye

burda kimse herkes full yapamadığı için sorunun doğruluğunu tartışmıyor ya da cevap b değil de c olmalıydı diye de tartışmıyor.... burda sorun bir biri ile iç içe geçmiş kavramın sağolsun bakanlık tarafından bıçak gibi ayrılarak soruya dönüşmesi ve kendisi ile çelişmesi...... biz milli güç konusunu işlerken bile SOSYOKÜLTÜREL GÜÇ diye konuyu vermemiz istenirken, 7 sınıf konularıda çok ulusluluk çok kültürlülük ile eşleşirken 2013 te 2014 te soruları bunu desteklerken şimdi kalkmış laf salatası yapıyor bakanlık, konuyu saptırıyor. sonuçta bu soruda hata yoksa o zaman 2013 ve 2014 soruları hatalı, onlar doğru ise bu hatalı.... KONU CEVABIN B DEĞİL DE C OLMASI A DEĞİLDE B OLMASI DEĞİL...... konu milyonlarca öğrencinin mağdur olması........

bunu

Üye
Üye

benim de istediğim gibi bir açıklama olmuş :) soruları bağımsız düşünün,kendi içinde düşünün demek istemiş, soru ezberletmeyin demiş resmen.
kaldı ki soru ezberlettiğinizi düşünelim, e o zaman farklı milletler demek çok uluslu demektir,bu öğretilmedi mi? demek ki eksik öğretilmiş, hani öğretmenler diyordu ya demek ki bizde de eksiklik var, galibaaa :) şimdi şimşekleri üstüme çekerim :)

ilgazweb

Üye
Üye

bunu' Alıntı:
benim de istediğim gibi bir açıklama olmuş :) soruları bağımsız düşünün,kendi içinde düşünün demek istemiş, soru ezberletmeyin demiş resmen.
kaldı ki soru ezberlettiğinizi düşünelim, e o zaman farklı milletler demek çok uluslu demektir,bu öğretilmedi mi? demek ki eksik öğretilmiş, hani öğretmenler diyordu ya demek ki bizde de eksiklik var, galibaaa :) şimdi şimşekleri üstüme çekerim :)
çok doğru hocam.