İNKILAP TARİHİ dersini nasıl deneyimler kazandırarak öğretebiliriz

dervisyoldas

Üye
Üye

haftada 4 saat olsun da nasıl anlatılır 2 saatte bu müfredatı anlatabildiğimize bile bazen şaşırıyorum
bu yıl cok daha verimli olacağıma ınanıyorum

sosyapal46

Üye
Üye

haftalık ders saati yetersiz geliyor kesinlikle 3'ten aşağı olmaması lazım.Çalışma kitabı etkinliklerini sınıfta uygulamak neredeyse imkansız zaman yetmiyor. ben de dersimde kişileştirme ve hikayeleştirme tarzında etkili oluyorum aksi takdirde ilgiliyi toplamak güç oluyor.

ahmet24

Üye
Üye

sınıfınızda projeksiyon varsa vitamin eğitimdeki inkılap derslerini izletebilirsiniz...

sosyapal46

Üye
Üye

ben hikayeleştirme etkinliğini kullanıyorum.ÖR: Ruslar karsta bostanımıza girdiler biz onları taşlarken arkadan da çok güvendiğmiz Ermeniler bizi taşladılar. Biz de muhtara şikayet ettik o da tehcir kanunu çıkarıp Ermenileri köyden zorla göç ettirdi. gerçekten çok işe yarıyor ama öğrenim gücü düşük öğrenciler sadece hikayeye odaklanıp kazanımı alamayabiliyor. hikayeler sonrası sorularla dönüt alıp pekiştirme şart o nedenle. köy okulunda çalışıyorum yerel ağzı kullanıyorum. ayrıca kodlama yöntemini kullanıyorum. ÖR. I. İnönü savaşı sonrası bir kızımız oldu ismi LAMİA: Lozan An.-Afgan Dostluk An.- Moskova An.- İstiklal MArşının yazılması- Anayasa (teşkilatı esasiye) vb unutmuyorlar.