hangi araç gereçleri ve yardımcı kaynaları tavsiye ediyorsunuz?

madi

Çalışkan Üye
Üye
öğrencilere hangi yardımcı kaynakları nasıl aldırıyorsunuz ya da almıyor musunuz Teşekkür Ederim bir de araç gereç neler tavsiye edilir ben defter tutturmuyorum ama yine de 60 yapraklık bir defter istiyorum

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

defter hiç olmadan da olmuyor hocam.. yardımcı kaynak önermek ve aldırmak yasak ama tabi ki yine de kaynakları tanıttığımız oluyor. ders araç gereci olarak bana projeksiyonla pc yetiyor. harita küre vs bunların hepsini projeksiyonla tahtaya yansıtarak çözüyorum işimi.. dönemde 1er kitap olmak üzere de genelde 2 kitap öneriyorum.. isteyen alıp okuyor istemeyen okumuyor.

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

eğlenceli tarih serisi okulumuza geldi. onu zaten okuyor öğrenciler. 7. sınıflar için Osmanlu Sultanları - Sevinç Kuşoğlu kitabını öneriyorum. hem dersler için yararlı hem de öğrenciler için uygun.. 8. Sınıflar için biraz ağır olabilir sizce ama Lord Kinross'un Atatürk kitabını ve Sinan Meydan'ın Beyaz Kule kitabını öneriyorum. Bir sene de Bir Yunanlı Gazeteci gözüyle Atatürk - Thomas A Vaidis kitabını önermiştim. öğrencilerin farklı ülkelerin yorumlarını da okuyup görmeleri için iyi oluyor. eğer daha fazla öneri isteyen olursa seviyesine göre okuduğum kitaplardan getirip okuması için veriyorum.

yörükan

Çalışkan Üye
Üye

sosyal bilgiler öğretiminde örnek hikayeler kitabı 6-7sınıflar için( öğretmenlere yönelik)

turplu

Üye
Üye

sosyal bilgiler öğretiminde örnek hikayeler kitabı 6-7sınıflar için(öğretmenlere yönelik BU KİTABIN YAZARINI YAZABİLİR MİSİNİZ?UZUN SÜREDİR ARADIĞIM BİR KİTAP