eğitim yada (sınav.öğrenci) koçluğu projesi

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam biz de 6-7-8 lerden gruplar oluşturduk fen bilgisi öğretmeniyle beraber 30kişiyi her gün yemek arası kontrol ediyoruz. test aldırdık cevap anahtarların topladık her gün test veriyoruz bir gün sonra beraber cevaplıyoruz. aynı zamanda kendimiz siteden ve farklı kaynaklardan fotokobiler verek farklı sorular çözmelerini sağlıyoruz geçen yıl başarılı olmuştu umarım bu yıl da başarılı olur. internetten araştırdığımda buna öğrenci koçluğu denildiğini öğrendim ve Umut hocamız güzel takip çizergeleri hazırlamış eminim işimize yarayacak. şu anda bir çok özel okul bu uygulamayı yapıyor bazı illerde pilot olarak uygulanıyor sanırım ilerleyen yıllarda hepimiz resmi olarak yapmay b aşlayacağız

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye

evet hocam tamda anlattığınız gibi biz bu sayede bazı öğrenciler üzerinde müthiş etkisi oldu ve başarı garfiği 1.dönem itibariyle yükseldi tek sıkıntı öğretmene artı bir yük getiriyor hem maddi hem manevi sınav koçluğu projesini kırıkkale il milli eğitim müdürlüğü tüm okullarda uygulamaya koydu bizde zaten yapmakta olduğumuzu şimdi hem fotoğraflarla hemde takip çizelgeleriyle belgeliyoruz.İnşallah faydalı olacaktır bütün öğretmen arkadaşlara başarılar diliyorum......

mukankaan

Aktif Üye
Üye

bizde yozgatta yapmıştık adı body sistemi idi...amma velakin başarılı öğrencileri herkes almak istiyor geriye ıskartalar kalıyor...ıskartalara düşen öğretmen ise sınav sonucunda iyi çalışmadı olarak görülüyor..hiç çalışmayan öğretmen ise çalışkan öğrenciler sayesinde başarılı oluyor...zaten başarılı öğrenci her zaman başarılı koçluğu bizde olmayan öğrenciye sen benim grupta değilsin mi diycez..anlayacağınız ekstra öğretmene külfet ve yine kağıt israfı...ormanlarımız yok olmasın yani...

anatolia1977

Yeni Üye
Üye

Koçluk sistemiyle ilgili dokümanlara nasıl ulaşabiliriz?

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye

hocam ilk mesajın altında dökümanlar