e-okul export report sorunu (çözüldü)

Davut Öğretmen

Sosyalci
Üye
sistem windows 7
office 2007 yüklü bilgisayarımda
soruna gelince e okulda dönem sonu notlarını verirken öncelikle bilgisayarımda ortalamaları görmem gerekiyor.
dolayısıyla öğrencilerin birinci dönem ortalamaları ve ikinci dönem sınav punlarını almam lazım
ancak; rapor almak istediğimde "no write access to the selected file" hata mesajı alıyorum. dolayısıyla rapor alamıyorum.
yardımcı olabilecek veya sorunu yaşayıpta çözebilen varsa desteğini bekliyorum..

hata.jpg

(bazı sitelerdeki sorun çözümlerini -win 7 için eklenti kurma-denedim fayda vermedi)

rifat38

Üye
Üye
e-okul export report sorunu

Internet Explorer8'de Business Objects'in eklentisi çalışmıyor. Java'nın kurulu olması gerekiyormuş. Ben kullanmadım. Java'da Export Report'un çalışmadığını söylemişlerdi. Ne derece doğru bilemiyorum. İllaki Internet7'ye ihtiyacımız olacak bu durumda.

tarzan1453

Aktif Üye
Üye
Web sitesi
sosyalbilgilerdersi.wordpress.com

Benim bilgisayarımda windows 7 kurulu ve internet explorer 8 var. İlk açtığımda java programının kurulmasını istedi. Java programın kurduktan sonra hiçbir sorun olmadan tüm evrakların çıktısını alabiliyorum.

Davut Öğretmen

Sosyalci
Üye

sevgili hemşerim öncelikle teşekkür ederim
java kurulu ve business objecti de çalıştırdım ve raporları görebiliyorum. ancak bilgisayara kayıt edemiyorum.
çıktı almada da sorun yok özhan hocam dosyaları bilgisayara kaydedemiyorum.
ayrıca explorer 8 haricinde maxthon, myıe2, opera, firefox da da denedim maalesef... :(

Davut Öğretmen

Sosyalci
Üye

sorun çözüldü
windows 7 raporların c sürücüsüne kaydedilmesine engel olmaktaymış.
dosyaların kayıt yerini d sürücüsü seçtiğimde sorun ortadan kalktı. ilgilenen öğretmenlerime teşekkürler...