Davos'ta Başbakan'a Destek Veriyor Musunuz?

Davos'ta Başbakan'a Destek Veriyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    20

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com
ben destek vermeyenlerdenim sanırsam. davos bizim için bitmiştir ama başka davosla neler bitmiştir? önce bunlara bakmak lazım. davos "görünen"dir bir anlamda.. bir de bu buz dağının görünmeyen tarafları vardır. bana göre davos sadece "oy toplamak" için yapılmış bir gösteridir. eğer bu kadar ciddiyse İsrail'e tavrı neden başka hiçbirşeyde tavır göstermior da televizyonlar karşısında gösteriyor? alın size bir örnek:

İsrail Havacılık Sanayi ile İsrailli Elbit Sistemleri, önümüzdeki haftalarda Türkiye'ye 10 pilotsuz uçak teslimatında daha bulunacak.

Edinilen bilgiye göre, halen yıllık olağan ziyaretler çerçevesinde Türkiye'de bulunan bir İsrail Savunma Bakanlığı heyeti ile Türk yetkililer arasında yapılan görüşmelerde, yaklaşık 3 yıl önce imzalanan anlaşma çerçevesinde, İsrailli firmaların malzeme ve eğitim temini ile birlikte pilotsuz uçakların teslim takvimi üzerinde görüş birliğine varıldı. Buna göre, İsrailli firmalar, önümüzdeki haftalarda Türkiye'ye 10 pilotsuz uçağın teslimatını yapacaklar.

2005 yılı başlarında imzalanan anlaşma doğrultusunda İsrail Havacılık Sanayi, Heron adlı pilotsuz uçakları sağlarken, Elbit Sistemleri de uçaklar için gereken yer istasyonları ve iletişim sistemlerini verecek.

İsrail tarafı, Heron uçakları ile ilgili eğitim ve teknik desteği de sağlıyor.

İsrailli firmalar, Türk ordusunca açılan 200 milyon dolarlık ihalede, ABD ve Fransız firmalarını geride bırakarak ihaleyi üstlenmişlerdi. Amerikan firması General Atomic, ABD ordusunda ve Irak'ta kullanılan Predator adlı insansız uçakları önermişti.

Anlaşma uyarınca İsrail'in Türkiye'ye 40 kadar insansız keşif uçağı ve 12 adet yer komuta istasyonu satması öngörülüyordu.

İsrail ordusu tarafından da kullanılan pilotsuz keşif uçakları, 1000 kilometre menzile, 30 bin fit yüksekliğe çıkma özelliklerine sahipler. Kanat genişliği 16 metre olan uçaklar, 52 saat aralıksız uçabiliyorlar.

İsrail, pek çok Avrupa ülkesine ve ABD'ye de bu uçaklardan satıyor.

Yerden yönetilen pilotsuz uçaklar, 150 kilometre mesafeden kontrol edilebiliyor, üzerinde bulunan video kameralar sayesinde, uçtuğu bölgenin görüntülerini yer kontrol sistemine iletiyor.

arkadaşlar ülkeler arasında sevgi saygı yoktur. ülkeler arası çıkar ilişkileri vardır. I dünya savaşında almanlar bizi sevdikleri için yanlarında almadılar. çıkarları öyle gerektiriyordu. ABD türkiyeyi çok sevmiyor ama çıkarları biizim ülkemizden geçtiği için bizimle müttefiklik yapıyor. kısacası bizim çıkarlarımız İsrail'de dayanıyor.
bu arada arkadaşlardan birisi demiş ki 3 milyonluk ülke dünyaya kafa tutuyor diye. arkadaşlar İsrailli Başkanların söylediği söz açık: "ABD dünyayı yönetir biz de ABD'yi." ABD'de yahudi lobisini bilmeyen yok. nitekim bizi de tehdit ediyorlar. sözde ermeni soykırımını kabul ettiririz diye.

kısacası davostaki çıkış bizim halkımıza kendini iyi hissettirse de bu bize pahalıya mal olacaktır. yapılan çıkış ise ne yazık ki sadece ama sadece oy toplamak içindi. aynı şekilde okullardaki Saygı duruşu ve para toplama da aynı. yoksa tek müslüman ülke Filistin değil. Irak isgal edilirken 20 Mart 2003'te bombalanmaya başladığında da aynı hükümet baştaydı. ama ben okullarda saygı duruşu hatırlamıyorum. para toplamayı da duymadım. onlar da müslümandı.

son olarak birçok kişi ters anlayacak beni ama yine de söylemem gerek: Filistin - İsrail savaşını başlatan taraf Filistin'dir. tabi ki israil emperyalist bir güçtür ama son barış ortamını bozan taraf filistin olmuştur. gece yarısı attığı el yapımı bombalar ile barışa son vermiştir. (kaynak: TRT 2) tabi ki israil hiçbir şekilde haklı değildir. ama her ülkeyi kendimiz gibi zannetmeyelim lütfen. pkk kampına f16lar saldırıyor. sivil ölmedi diye medyayı inandırmaya çalışıyoruz. oysaki kimse şu soruyu sormuyor: sivilin orada işi ne? sivillere dokunmamak bize özgüdür arkadaşlar. hiçbir ülke savaş durumunda sivilleri dikkate almaz. nitekim ABD'nin Irak işgalinde de birçok sivil öldü.
neyse bu kadar yeter....
(bu konu üzerinde birçok araştırma yaptım. farklı kaynaklardan farklı görüşleri okudum. benim vardığım sonucun özetinin özeti yukarıda. daha birçok şey yazmak isterdim ama bunlar bile fazla.)

anil

Üye
Üye
evet bende destek veriyorum ama bu olay bu kadar büyütülmemeli

milanbaros

Çalışkan Üye
Üye
bence çok çok çok haklıydı