Davos'ta Başbakan'a Destek Veriyor Musunuz?

Davos'ta Başbakan'a Destek Veriyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    20

rahmiimrah

Üye
Üye
Başbakan Erdoğan, oturumun son konuşmacısı Peres'in "sert" sözlerinin ardından, oturum yöneticisinden, İngilizce konuşarak "bir dakika" süre istedi.

Bölgede bulunan CNN TÜRK muhabiri Serhat Akça, "Peres çok yüksek sesle konuşuyordu. Bir ara kulaklıktan çeviri duyulamadı. Çünkü normalin çok üzerinde bir ses tonu vardı" dedi.
Panel yöneticisinin söz hakkı vermek istememesine karşılık, Erdoğan, Perez'e dönerek, "Sesin çok yüksek çıkıyor. Benden yaşlısın biliyorum ki sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar çok yüksek çıkmayacak. Bunu böyle bilesin. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüz, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum. Ülkenizde başbakanlık yapmış 2 kişinin bana çok önemli lafları vardır. Filistin'e, tankların üstünde girdiği zaman, 'kendimi bir başka mutlu addediyorum' diyen başbakanlarınız var. Tankların üzerine çıkıp da 'Filistin'e girince mutlu oluyorum' diyen başbakanlarınız var. Ve bana sayılar veriyorsunuz. İsimini de veririm, belki merak edenleriniz vardır" dedi.

Peres'in konuşmasının salonda alkışlanmasıyla ilgili olarak da Erdoğan, "Şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum. Peki çocukları öldürenleri kalkıp da alkışlamak öyle zannediyorum ki insanlık suçudur" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, "Sadece size, iki söz söyleyeceğim..." sözleri üzerine, oturum yöneticisi, araya girdi.

Başbakan daha sonra;Bundan böyle benim için Davos bitmiştir. Artık Davos’a gelmem” diyerek salondan ayrıldı. Erdoğan’ın etrafında bu sırada gazeteciler ve güvenlik görevlileri tarafından etten duvar örüldü. Büyük izdihama neden olan olay sonrası Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan gözyaşlarına boğuldu.

Peki Siz Davos'ta Başbakan'a Destek Veriyor musunuz?

FARUK

Üye
Üye
Bizim devlet yöneticilerinde bence bir eziklik veya aşağılık kompleksi vardı. Ben ortaokul ve lise yıllarımı hatırlıyorum. Türkiye Cumhuriyetinin bir başbakanı bir ülkeye gittiğinde oturuşu bile bir tuhaftı.
Başbakan Erdoğanın tavrını destekliyorum. 3 milyon nüfusa sahip bir devletin bu şekilde dünyaya kafa tutması kabul edilecek şekilde değil bence. Bulunduğumuz coğrafyada bir İslam devletinin bu üzücü olaylara dur demeyişini de yadırgıyorum.