BU SORUYA BAKAR MISINIZ?

ahmet24

Üye
Üye
BU SORUYA BAKAR MISINIZ?

Atatürk'ün sözünden dolayı c yoksa a şıkkı olurdu.

SWEETGIRL

Aktif Üye
Üye
BU SORUYA BAKAR MISINIZ?

öncelikle teşekkürler...ben de cevabın C olduğunu düşünüyorum.Çünkü topyekun bir mücadeleden söz ediliyor.Atatürk'ün sözünden dolayı olduğunu zannetmiyorum.Kaldı ki Atatürk Tekalif-i Milliyeyi kendisi kurdu diye neden övsn ki,artı kendisi Kuva-i Milliye ye karşı bi insan değil.Ancak milletin canını da ortaya koyması,Kuva-i milliyeyi de düşündürmüyor değil

sınıf

Çalışkan Üye
Üye
C diyenler Mustafa kemalin emri diye anlatıyor ancak burada bir emir değil Mustafa kemal'in bir olguyu açıklaması söz konusu. Tekalifi milliyede can verme söz konusu değil. Ancak Halk kuvayı milliyede hem canını hem de malını ortaya koydu.

çiðdem2806

Yeni Üye
Üye
BU SORUYA BAKAR MISINIZ?

cevap tartışmasız C şıkkıdır yapılan açıklama Tekelif-i Milliye emirlerine aittir.

davutdilmen

Yeni Üye
Üye
BU SORUYA BAKAR MISINIZ?

bana göre cevap A şıkkıdır. zira kuvay-ı milliye halkın kendiliğinden ortaya koyduğu bir nefs-i müdafadır. Tekalf-i Milliye ise düzenli bir devlet teşekkülünün ortaya koyduğu kararlardır. "derhal
ortaya koymaya karar vermiş olmak" ifadesinde derhal kelimesi zaman olarak önceliğin Kuvay-ı milliyede olduğunu ortaya koymaktadır. bu açıdan bana göre cevap A şıkkıdır.