''Bu Bizim Eserimiz'' Sos. Bil. Proje Yarışma Örnekleri

kapkankagan

Çalışkan Üye
Üye

hocam düzce depreminin etkileriyle ilgili bir çalışma yapabilirsiniz yada daha genel bir fikir diyorsanız SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETİMİNİ İNSAN HAYATINA ETKİLERİ VE GEREKLİLİĞİ KONUSUNDA AFİŞ ÇALIŞMASI YAPTIRIN HEM HAKLI BİR DAVAYI SAVUNMUŞ OLURSUNUZ HEM DE HAZIRLANMASI DA KOLAY OLUR

nyavuzelcin

Üye
Üye

merhaba öğretmen arkadaşım ,
daha önce proje deneyiminiz olmadığını düşündüm yazılarınızdan dolayı .. çünkü emin olun proje ile ilgilenen kimse fikrini vermez , çünkü kendi kullanır. bu ülkede en az olan şey belkide orjinal fikir üretmek .
arma fikriniz bence çok güzel . hiç kimsenin farkında bile olmadığı bir eksiklik . hele de türk lirası sembolünün yeni yapıldığı bu gülerde . ülke arması yapmakla ilgili bir proje yazabilirsiniz . ancak arma yapıp vermek proje olmaz bence . ( iyi de bu armayı ne yapacaağız gibi bir durum çıkabilir ortaya )
öğrenciler arasında arma yapma yarışması açmak gibi bir proje geliştirebilirsiniz . mesajımı şayet görürseniz fikir üretmek konusunda destek olabiliriim. pek çok fikre dağılmak yerine tek fikirde yoğunlaşın bence hiç bir şey kaybetmezsiniz ,deneyim olur bir sonraki için .
ayrıca rojelerde ödül almak meslekte çok işe yarıyor bunu da eklemek isterim .

sosalaplý

Üye
Üye
arkadaşlar türkiyedeki ilk sosyal bilgiler proje fuarı 1 ay önce Zonguldak Alaplıda yapıldı. Ben tam 8 proje ile katıldım. ancak bu projelerde sosyal bilgiler konularının görsel bir biçimde nasıl daha etkili sunulabileceği üzerinde duruldu.

onurgüler

Üye
Üye

arkadaşlar bu proje olayı çok ihmal ediliyor.projelerimizi paylaşalım.paylaştıkça çoğalır.