Bir tek ben mi rahatsız oluyorum?

yzgt6682

Üye
Üye
Arkadaşlar İnkılap anlatırken bazı durumlardan rahatsız oluyorum VAHDETTİN haindi,Kurtuluş Savaşı ile düşmanı yurttan attık(1936 ya kadar ingilizler var) ÇANAKKALE GEÇİLMEZ( istanbul işgal edildi)İşgali ing fransa yaptı (ABD bayrakları var neden anlatılmaz) İsmet inönü kahramandı(!) Atatürk kusursuzdu,bize ait olmayan fes gitti şapka geldi(sanki şapka bize aitmiş gibi) kadınlara seçme seçilme hakkı verildi(kapalı olmamak şartı ile ama lafta demokrasi var) vs vs kimse hakaret etmeden bana açıklasın lütfen bunlar yalan değilde ne?

babakartal

Yeni Üye
Üye

kendin inanmadığın bir derste nasıl başarılı oluyorsun gerisi boşşş

dpuismail

Yeni Üye
Üye

hocam tarihe bir siyasi pencereden bakmak yanlıştır. o söylediklerinizin içinde doğrular da var yanlışlar da var. siz şu anda karşıt pencereden bakıyorsunuz. o yüzden bunları bugünün şartlarıyla eleştirmek empati yapmamak yanlıştır. 1936 ya kadar kalanlar herhangi bir olaya karışmamış boğazları korumuş onlarla köy basan namusa göz dikenleri bir tutamayız. yada ismet inönünün herşeyiyle kotü addedilmesi de. iyisini kötüsünü anlatmak doğru.
ayrıca çanakkale den sonra istanbul savaşla elden gitmedi ateşkesten sonra teslim eden osmanlı dır.

yzgt6682

Üye
Üye
iyi de hocam doğuda KAZIM KARABEKİR GERÇEĞİ VARDI OSMANLI ORDUSU İLE ERMENİLERİ YENDİ GÜNEYDE KUVVAYİ MİLLİYE AMA SANKİ HER ŞEY TEK KİŞİ TARAFINDAN YAPILMIŞ GİBİ ANLATILIYOR BUONLARA O İNSANLARA İHANET DEĞİLDE NE,1936 YA KADAR İNG VAR ÖYLE YA DA BÖYLE

emo5600

Üye
Üye

hocam nasıl ki siz kendi pencerenizden bakarak bunları yanlış görüyorsanız bu işleri yapanlarda kendi pencerelerinden baktığına yapılanları doğru görüyor...... bu kadar basit...... kimse hiç bir şeyi tak başına başaramaz zaten böyle de denen bişey yok.... kitaplara bakınca zaten böyle olsa kazım paşanın ya da başka kişilerin biyografileri de verilmezdi...... ayrıca BİZ ÖĞRETMENİZ VE BİZE VERİLEN KAZANIMLARI AKTARMAK ŞARTIYLA ÖĞRETMEN OLDUK VE BUNU KABUL EDEREK BU MESLEĞE GİRDİK..... VE BUNUN KARŞILIĞINDA MAAŞ ALIYORUZ...... İNANIMIYORSAK YAPTIĞIMIZA O ZAMAN BU MESLEĞİ YAPMAYIP FARKLI MECRALARDA BU FİKİRLERİMİZİ SAVUNABİLİR VE PAYLAŞABLİRİZ..... COCUKLAR ÜZERİNDEN DOĞRU YANLIŞ FELSEFELERİNE GİRMEK SAMİMİCE BİR YAKLAŞIM DEĞİLDİR...... GERÇEKTEN RAHATSIZLIK DUYUYORSANIZ O ZAMAN KİMSEYİ KARALAMADAN ÇOCUKLARDA ELEŞTİREL BAKIŞ AÇISI OLUŞTURARARAK KENDİLERİNİN BİRŞEYLERE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRİZ...........SAYGILAR........