Atatürk Büstleri hakkında bir soru...

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com
Arkadaşlar okulumuzdaki Atatürk Büstünü boyatacağız. bununla ilgili herhangi bir yönetmelik var mı? genelde altın sarısı boyatılıyor ama yönetmeliği falan varsa bilirsek daha iyi olur diye düşünüyorum.

tebaa

Çalışkan Üye
Üye

Hocam, yönetmeliği olup olmadığını bilmiyorum ama çok dikkat edin. Ve siz yine de altın sarısına boyatın! Ben Samsun'da öğretmenim. Bir Atatürk fotoğrafından hareketle küçük renkli taşlardan (adı neyse onların) öğrenciler ve resim öğretmenimiz bir Atatürk çalışması yaptı. boyutu yaklaşık 1.5 m-3 m kadar. Okulumuzun dış duvarına astık. Footoğrafta Atatürk yandaki çocuklara bakıyordu. Bizde bahçedeki çocuklara bakıyor mantığı yürüttük. Ancak gazetecinin birisi Atatürk nasıl yere bakar diye haber yapmış. Olaydan askeri istihbarattan bir yüzbaşı geldiğinde haberimiz oldu. Fotoğrafları çekti, bunda aslında anormal birşey yok dedi, fakat komutanın emriyle indirilmesini istedi. Milli eğitim dahi öyle demişlerse indirilsin dedi. Velhasıl bizler öğretmen arkadaşlar bizzat gidip, paşa ile görüştüler. Ertesi gin başka bir gazeteci geldi. Ne güzel çalışma diye haber yaptı. böylece Atatürk'ümüz kurtuldu. Sözün özü: Aman dikkat. Hiçbirşey yapmayan hata yapmaz. İyi niyetinizin kurbanı olmayın. Altın sarısına boyayın...

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam Atatürk büstleriyle bölgedeki askeri birlikler ilgileniyor kesinlikle üst yazı ile üst makama ilçe Meb veya Kaymakamlığa bildirmeden kafanızdan boyatmayınız onların bilgisi dahilinde yapın yoksa soruşturma geçirebilirsiniz. çünkü onların özel bir boyası var

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

biz de isteriz mem ya da kaymakamlık ilgilensin ama burda ilgilenmiyorlar pek... :(

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam yok bizde de ilgilenmiyorlar düşün adanadayız 50km merkeze koyde çalışıyorum hala büstümüz yok 3yıldır uğraşıyoruz eğer yalan çıkmazsa haziran gibi Adana Garnizon Komutanlığı gönderecek.

zaten ilgilenmelerini beklemiyorum siz sadece boyatacağınıza dair bir üst yazı yazın ne renke nasıl boyatacağınıza ilişkin bir görüş isteyin sonra o görüşe göre tutanak tutup boyatın. Bunu söyleme sebebim arkadaşın babasının başına gelen olaydır mecburen emekli edildi bu boya olayından dolayı