Askerin anaya mektubu

Buhar

Çalışkan Üye
Üye
Anacığım,
Binbir nazla büyüttüğün,yerdeki küçücük taşlardan ,gökten düşen tek damla yağmurdan sakındığın oğlun büyüdüde asker oldu bak.Hani kıymayıpta bakkala manava bile göndermediğin, on dakika geç kalsa kapı önlerinde nöbet tuttuğun oğlun büyüdü ve asker oldu.
Avucuma kına yak annem bak bende bu yüce milletin bir nefer’i vatan’ın yılmaz bekçilerinden biriyim artık.Üzülme “oğlum askere gidiyor “diye bilakis asker anası olmanın gururunu yaşa ve hissettir cümle aleme.
Ne farkeder uzağı ,yakını vatan bu her santimetrekaresi aynı ben evimde hissedeceğim kendimi her ne kadar yanımda olmasanızda .
Silüs’ü aldım üç günde yol verdiler yani iki gün daha birlikteyiz.Ah anacım şimdiye değin seni çok üzdüm biliyorum beni nasıl merak ettiğini bile bile aldırmayıp keyfime göre takıldım bazen haber verdim bazen vermedim .Ah anacım nasıl pişmanım bilsen!Keşke her dakikamı sizlerle geçirseydim inan daha gitmeden hasret sancısı sardı her yanımı.
Anacığım,bu sana yazdığım ilk mektubum daha dizlerinin dibinden ayrılmadan,o kutsal üniformayı giymeden.Sana Manisa Batıkışla’nın eğitim alanlarından çok mektuplar yazacak hasretimi anlatacağım sayfalar dolusu.Meşhur asker şiirlerini döktüreceğim satır satır. Seni Çok Seviyorum annecigim...

What DedinGülüm

ATIN İYİSİNE DORU,YİĞİDİN İYİSİNE DELİ DERLER
Üye
Askerin anaya mektubu

teşejkür ederim kardeş bizi bilgilendirdin hüzün dolu bir mektup

maden67

Üye
Üye
hayııııııır değerli arkadaşlar iş öle değil. bende geçen yıl askerliğimi batı kışlada yaptım. ama o üniforma hiç te kulsal değil veya kutsallığını bırakmamışlar. askerlik çoğu yerde vatana hizmet olmaktan çıkmış komutanlara hizmet olmaya başlamış...