5. sınıflarda ŞÖK var mı?

burhanimam1979

Üye
Üye

ŞÖKK'ÜN YAPILMASI GEREKİYOR. 5'LER DE REHBERLİK DERSİ YOK DİYEN ARKADAŞLARA SÖYLÜYORUM AMA EKDERS ÖDENİYOR.

cafcaf16

Üye
Üye

arkadaşlar geçmiştede birinci kademede de şök yapılıyordu zaten 5ler ortaokul oldular yine şök yapılacak bunun idareyle bir ilgisi yok.Ancak bazı okullarda tuttanak toplantıda direk tutuluyor ve öğretmenler imzayı atıyor bazende sınıf rehber öğretmeninin tutanağı hazırlaması isteniyor derse giren öğretmenler sonradan imzayı atıyorlar.5.sınıflarda rehberlik ayrıca bir ders olmayabilir ama rehberlikle ilgili çalışmaları yapmak zorundasınız hem onun ek dersini alıyorsunuz zaten; ayrıca seçmeli derslerden dolayı kulüplerede katılamıyor 5.sınıf öğrencileri ama ona rağmen kulüp seçmeleri isteniyor.Müfettişlerinde isteği bu öğrenci kulübe katılmasa bile kulüple ilgili görevini sınıf rehber öğretmenine vereceksin sınıf rehber öğretmeni takibini yapacak.

graben

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar bizde 5. sınıfların birer rehber öğretmeni var.Hatta onlardan biri benim :) sınıf öğretmenin yapacağı her şey yine yapılıyor.sadece haftada 1 saat rehberlik dersi yok.Ben ek ders ödenmediğini sanıyordum ekders konusu yeni mi değişti?

AKINCI7881

Üye
Üye

5.SINIFLARDA REHBERLİK HATTA KULÜP ETKİNLİKLERİ VAR.HEPSİ GÖSTERMELİK. ÇÜNKÜ REHBERLİK YAPACAĞIMIZ ÖĞRENCİLERİN BİR DAKİKA DAHİ BOŞ ZAMANI YOK NE YAZIKKİ.