5.sınıflar nasıl gidiyor?

nuray_38

Üye
Üye

evet çocuklar henüz soyut işlemler döneminde değiller ve ben onlara ders anlatırken çok sıkılıyorum.arada oyunlaştırmaya çalışıyorum. son ders olursa yani 7. saat ancak biraz ders işliyoruz.bide diğer sınıfların derslerinin bitmiş olması motivasyonu çok düşürüyor. aslında konuları sınıf öğretmenleri de aynen anlatıyorlardı ama ben onların seviyesine inemiyorum. alışacağız herhalde...

wildlover

Aktif Üye
Üye

çok kötü inkılap ve ilkeleri hep somutlaştırarak anlattım.Örnekler verdim bol bol ama yine de yazık oluyor çocuklara. Öğretmenim kırmızıyla mı yazacağız orta başlık mı diye sorup duruyorlar .Çözüm olarak nasıl yazarsan yaz anlayabileceğiniz şekilde yazın diyorum.ACABA sizlerde de aynı sorunlar var mı?

ardiye

Üye
Üye
etkinlik falan hikaye bazılarına nasıl anlatırsan anlat boş hem de sekizlerde.elli çeşit şekilde anlatıyorum üstüne basa basa anlatıyorum gösteriyorum kuizde soruyorum geri dönüt yapıyorum denemede çıkıyor açıklıyorum sonraki gün sınavda soruyorum kuizde çözdüğümüzü ama yine boş boşşş.

cangul66

Aktif Üye
Üye

Benim anlamadığım bu çocuklar 5. sınıfta bu konuları alabiliyorlar ise 6. sınıfa gelenler neden kafaya reset atıp geliyor arkadaş. Yukarda bi arkadaş bahsetmiş Atatürk'ü anlamakta çektiği sıkıntıyı. Biz 8. sınıflarda İnkılaplar konusunda aynı sıkıntıy yaşamıyor muyuz. Şimdi 5. sınıfa anlat, tamam gerekli her şeyi yapıyoruz da çocukların çok üzerinde konular bunlar.

KENAN58

Aktif Üye
Üye

5. SINIFTA İNKILAP TARİHİ NE ALAKA BENDE ANLAMIŞ DEĞİLİM ÜSTELİK ANLATIM ÇOK SIKICI 8 LER OKUSA GENE ANLAMAZ