2012 ildışı atama bekleyenler

rkn09

Üye
Üye

• Eğitim hizmeti; felsefesi gereği ZORLA verdirilecek bir hizmet değildir!
• Yer değiştirme başvurusu yapabilmek, yer değiştirmek anlamına gelmez!
• Sağlık özrü tayinini oluştuğu anda, eş ve eğitim özrünü senede iki defa gerçekleştirmek bakanlığın Anayasal görevidir!
• Yer değiştirmelerde bakanlığın göreve başlatma tarihi nedeniyle bir tek öğretmen bile mağdur edilmemelidir!
• Van depreminden etkilendiğini beyan eden tüm öğretmenler olağanüstü haller kapsamında yer değiştirebilmelidir!
• Yer değiştirmeler mutlaka İLÇE EMRİNE yapılmalıdır!
• İl içi ve İl dışı yer değiştirmeler ilk atamalardan önce tamamlanmalıdır!
• Zorunlu Hizmet Bölgelerine maaş, puan, tercihli yer değiştirme hakkı tanınmalı, tecrübeli öğretmenlerin bölgeye gidişi özendirilmelidir!
• 657 içerisinde tanımlı, yer değiştirme yönetmeliğinde eksik bırakılan becayiş hakkı MEB resmi sitesinde bir modül açılarak, tarafların birbirini görmeden eşleştiği (ticari olmayan) bir kolaylıkla yapılmalıdır!
• Eş durumu özründe öğretmen, özel sektör, bankacı, tarım işçisi gibi ayrımlara gidilmemelidir!
• Özür grubu mağduriyetini gidermek yerine “ücretsiz izin al” demenin hukuki dayanağı yoktur!
• Eşlerden hangisinin diğerinin yanına gideceğine devlet karar veremez, “eşin senin yanına gelsin dayatması” kabul edilemez!
• Lisansüstü eğitimin nerede alınacağına, tezli-tezsiz olacağına işveren karar veremez!
• İsteğe bağlı yer değiştirme hakkı olduğu halde kontenjan-puan bekleyen zorunlu hizmet bölgesi öğretmenleri öncelikli olarak yer değiştirmelidir!
(AES ten alıntı)

seckowtr

öğreten olmanın huzuru
Üye
Web sitesi
koserenet.tk

120 puan var....

il tercihlerinde dikkat ettiğim tek şey... 5,5 yıldı calıstığım bölgeden ayrılmak . Marmara ve Egenin dağını taşını yazacam diyorum ama okul acılırmı? muamma... 2007 subat atamasında zamanın Bakanı ( Şu anda kabinede başka bir görevde ) işaret parmağını Sallayarak Ağustosda batıya gitmek için tercih yapmıyolar Doğu bölgelerimizde acık oluyor Bu atamada %97.3 'ünü doğu bölgelerine alacağız diyerek bizi hakkaniyet kullanarak göndermesini hala hatırlarken bu sene isteyeceğim şehirler su sekilde umarım hepimize uygun olur.

1.Bursa
2.Sakarya
3.Canakkale
4.Manisa

SENTOR

Aktif Üye
Üye
yazdığın iller içinde en yüksek ihtimalle sakarya öncelikli gelir diğe düşünüyorum puanın yabana atılır değil çünkü.