2012 ildışı atama bekleyenler

SENTOR

Aktif Üye
Üye
valla benim tek tercih aydın dağını taşını yazacam.
puan şuan 167

rkn09

Üye
Üye
hocam hayırlısı... gecen yıl hiç açmadı bu yıl dağ taş yazarım demişsinizde örnek veriyorum 3-5 tane acıyor tutuyor 250-300 puanlı amcam geliyor aydını yazıyor. yıllarca bizi mi bekledin amcam oluyoruzz!!! bilmem katılır mısınız?

rkn09

Üye
Üye
2012 ildışı atama bekleyenler

Milli Eğitim Bakanlığının yıllardır plansız atama ve yer değiştirme uygulaması ve zorunlu hizmet afları ülke genelinde dengeli bir öğretmen dağılımının yapılmasını engellemiştir.
1- İller arası tayin dönemlerinde batı illerinde ki boş norm kadroların gösterilmemesi ve bu norm kadroların ücretli öğretmenlerle doldurulması.
2- Her 10 yılda bir zorunlu hizmet affının çıkarılması
3- Sözleşmeli olarak görevlendirilen öğretmenlerin yıllarca zorunlu hizmet bölgeleri dışında görevlendirilmesi, akabinde aynı yerde kadroya alınarak zorunlu hizmet affına tabi tutulması.
4- Geçtiğimiz yıllarda yıl içerisinde 4-5 kez özür grubu atamalarının yapılması, özür grubu içerisinde özel üniversitelerin yüksek lisansları, çok basit sağlık raporları ile yapılan tayinler, çalışmayan eş üzerine batı bölgelerinde 1 yıllığına açılan iş yerleri vs. uygulamalar ile Doğu ve Güneydoğu illerinin özür grubu atamaları ile boşaltılması.
5- Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin eğitim camiasının üzerinde uzlaşı sağlayacağı ve bütün eğitimcilere eşit şekilde fırsat sunacağı normlar üzerinden hazırlanmaması…
Sonuç olarak yıllardır Doğu ve Güneydoğu illerimiz ile ücra yerlerde çakılı kalan öğretmen ve idarecilerimizi bu yılda dengeli öğretmen dağılımı bahanesi ve diğer sebepler öne sürülerek kontenjan sınırlamasına takılmalarını engelleyelim. Bu bölgelerde görev yapan öğretmenlerimizin atamalarının istedikleri yerlere veya en azından isteklerine yakın şehirlere yapalım. Bu öğretmenlerimizin boşaltacağı yerlere ise Ağustos ayında yapılacak ilk öğretmen ataması ile dolduralım. Yıllarca Batı’da görev yapıp hiçbir şekilde şark hizmetinde bulunmayan öğretmen ve idarecilerimize yönelikte Bakanlığın bir çalışma başlatması güzel bir uygulama olacaktır.

http://www.kamudanhaber.com/ozel-haber/ogretmenlerin-atama-ve-tayinleri-yeniden-duzenlenmelidir-h68362.html