2011 8.Sınıf Sosyal Bilgilier Soruları Hakkındaki Görüşleriniz

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
Bir yıl boyunca beraberce paylaşımda bulunduk el ele verip öğrencilerimizin başarısı için çaba harcadık.Ve bugun bir yıllık emeğin sonucunu goreceğimiz gün.Sorular verdiğimiz emeğin karşılığı mı? sorular hakında ne düşünüyorsunuz?

Bugun sınvda gorevliydim soruların 4-5 tanesi dışında diğerlerinin kolay olduğunu düşünüyorum.Belirleyici soru sayısı 4-5 kadardı.Dikkatimi çeken şey geçmiş yıllarda OKS, LGS ve SBS de çıkan kazanımların tekrar sorulmasıydı.Şu konu kitapta yoktu diyeceğim bir soruya rastlamadım.

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye

Sosyal Bilgiler Grubunda yer alan 20 sorudan:
Okuma-Anlama, Genel Kültür ile çözülebilecek soru sayısı 12 idi(%60).
Bilgi isteyen soru sayısı 8 idi(%40).

Ben bu değerlendirmeyi yaparken, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını değil, Sosyal Bilgiler Grubu sorularının tamamını,(T.C.İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük) 20 soruyu, değerlendirdim. Bir kaç soruda, şu Hem Genel Kültür, hem de Bilgi sorusu olabilir kısmını da hesaba katarak, sayılar bir fazla bir eksik olabilir diyorum, zira akıl akıldan üstündür.

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Bence gayet güzel sorular sorulmuş.Biraz çalışan ve dersi dinleyen öğrenciler rahatlıkla yapabilirdi tüm soruları...

kartograf

Üye
Üye

arkadaşlara katılıyorum. kronoloji sorusu ve antlaşmalar sorusu dışında çok zorlayıcı soru olduğunu düşünmüyorum. ayrıca akılcılık ve bilimsellikten dolayı inkılapçılık ilkesini laiklik işaretleyenler olmuştur

zamerettii

Üye
Üye

basit yapılabilecek ve kazanımlara uygun sorulardı.görmedik bilemedim denilecek soru yoktu.inş öğrencilerimizde ellerinden gelenleri yapmıştırlar