2011 7.Sınıf Sosyal Bilgilier Soruları Hakkındaki Görüşleriniz

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

MEB kitaba hiçbir bilgi koymuyor.Öğretmen, dersi öğrenci merkezli işlesin diyor.Öğretmene "sen karışma öğrenci merkezde olsun" diyor.Sonra da sınavda öğrenci seviyesinin üstünde bilgi soruyor.OKS tarzı zor sınava dönüş yapılmış..

ilhan79

Üye
Üye

Bence çok zor bir sınav değildi.Yıl içinde buna benzer sorular sormuştum..Beklediğim gibi bir sınav oldu..Bilgi soruları da yapılmayacak gibi değildi..Belki Ankara Savaşı sorusunda biraz zorlanabilirler ama yine de iyi bir sınavdı diyebilirim..Zaten yıl içinde ipe sapa gelmez etkinlik ve çaılşma kitabı yerine eskisi gibi klasik konu anlatımlarına yer verdiğim için öğrencilerimin zorlanacağını sanmıyorum..

aydost1905

Üye
Üye

sorular gayet iyiydi begendim.

emre007

Aktif Üye
Üye

kitabın son konusu olan ortak miras ile ilgili soru var. sınav yıllık planlar bitmeden 2 hafta önce yapılıyor. ve bu MEB hala son konudan soru soruyor. ben bu konuyu geçen hafta işlemiştim ama 35 kişilik sınıflarda 5-6 öğrenciyle, şehir merkezlerinde çoğu öğrenci 1-2 haftadır okula bile gelmiyorken, niye kitabın son konusundan daha normalde bize verilen kılavuz kitablardaki yıllık planlarda 13-17 haziranda işlememiz gereken konudan soru soruyorlar anlamıyorum.

refugee07

Yeni Üye
Üye

ARKADAŞLAR SORULAN SORULARDAN SADECE 15. SORU ZORDU VE BİRAZ TUHAFTI. İLK OKUDUĞUNDA BU NE YA!!!! DİYEBİLECEĞİN BİR SORU AMA DİĞER SORULAR OLDUKÇA KOLAY VE BEKLENEN TÜRDEYDİ. SORULARIN CEVABI ÖĞRENCİKİTABINDA YOKTU AMA ÖĞRETMEN KİTABINDA MEVCUT BİLGİLERİN HEPSİNİ VERDİM VE ÖĞRENCİLERİN BİR ÇOĞU DOĞRU YAPTI. GEÇEN SENE BU HATAYI YAPTIM İKİ SORUYU BENİM YÜZÜMDEN YAPAMADILAR O YÜZDEN BU SENE DAHA DİKKATLİYDİM VE AYNI HATAYI YAPMADIM. TAVSİYEM ÖĞRETMEN KİTAPLARINI DİKKATE ALALIM. HERKESE İYİ TATİLLER DİLİYORUM UMARIM ÖĞRENCİLERİMİZİ EN GÜZEL YERLERDE GÖRMEK BİZLERE NASİP OLUR.