2010-2011 EYLÜL AYI SEMİNER ÇALIŞMASI DEĞİŞEN DERS SAATLERİ

efrathes

Üye
Üye

hayrettinsirin hocam fikir babında faydası olduysa ne mutlu bana

offwhite

Üye
Üye

arkadaşlar birde sbs handikapı var....sınavda,çıkardığımız konulardan soru gelirse ne olacak??ortak bir çerçeve oluştulmalı bence meb tarafından...

offwhite

Üye
Üye

benim anladığım herhangi bir çıkarma olamayacağı,müfredatın ünitelerin yeniden belirlenen ders saatleri çerçevesinde haziran ayına kadar yetiştirilmesi istenmektedir...bu ders için 3 saat size çok 2 saatte halderesiniz diyorlar türkçesi...

topbas

Yeni Üye
Üye
demokrasi ve insan hakları diye bir ders açık lise dersleri arasında var ve konular bizim 6, 7 ve birazda 8. sınıf konuları içine dağıtılmış olan konular. şimdi: 6,7 ve 8. sınıflardan vatandaşlık konuları ayıklanmadığı için ve elimizde bu derse ait hiç bir döküman olmadığı için ve "Ders saatleri azalan Türkçe, hayat bilgisi (1–3. sınıflar); fen ve teknoloji (4 ve 5. sınıflar);
T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük (8. sınıf); seçmeli yabancı dil, sanat ve spor etkinlikleri (6-8.
sınıflar) derslerinde, yeni öğretim programı uygulamaya konuluncaya kadar mevcut öğretim
programları temel alınarak zümre öğretmenler kurulunca hazırlanan programlar uygulanacaktır" ibaresine dayanarak v bölge zümresinde "Demokrasi ve İnsan Hakları dersi içeriği kesinlik kazanmadığı için konuyla ilgili bir açıklama yapılana kadar bu ders saatinde İnkılap Tarihi konuları işlenecektir" cümlesine yer verirsek sorun olacağını sanmıyorum. bize teftişe gelen müfettişler her defasında bölge ve okul zümresinde aldığınız kararlar bağlayıcıdır diyorlar.

otokat

Üye
Üye

hocam sağolasın,emeğine sağlık.