2010-2011 EYLÜL AYI SEMİNER ÇALIŞMASI DEĞİŞEN DERS SAATLERİ

güleç

Çalışkan Üye
Üye

yüklemişsiniz teşekkürler:)...

efrathes

Üye
Üye
ben tesekkur eerim öğretmenim cok teferruatlı birşey değil ama fikir konusunda yardımcı olacaktır eminim

efrathes

Üye
Üye
evet yükledim üzerinde çalışılırsa eminim daha guzel olacaktır ilk adımı atmıs oldum boylece:)

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye

Teşekkür ederim, fikir vermesi açısından güzel olmuş,isteyen üzerinde eklemeler çıkartmalar yapabilir.
2006-2007 Eğitim-Öğretim yılından itibaren kademeli olarak 6. sınıflarda yeni sistem, yeni müfredat uygulamaya konulurken, eskinin Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Derslerinin kazanımları da Sosyal Bilgiler 6, Sosyal Bilgiler 7, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitaplarının kazanımlarına paylaştırılmıştı.( Bazı kazanımlar doğrudan, bazıları Dolaylı olarak) Yani halihazırda hem Sosyal Bilgiler 6 ve 7 de Hem de İnkılap Tarihinde Vatandaşlık ve Demokrasi dersinin (Vatandaşlık ve İnsan Hakları, Demokrasi ve İnsan Hakları) kazanımları varken, yine yeniden aynı konuları tekrar etmek, hem Öğrenci, hem de Öğretmen için sıkıntılı olacaktır diye düşünüyorum. Bari Vatandaşlık ve Demokrasi dersi için Ders Kitabı, Çalışma kitabı gönderseler.