Arama sonuçlarınız

1. T

TEŞEKKÜR

TEŞEKKÜR Sanırım evet, ama Mersin'de Vatandaşlık dersiyle ilgili bilgilerimin Amasya'da gerçerliliği henüz yok. Vatandaşlık, demokrasi ve insan haklarına dair konuları bir avukat, sosyal bilgiler öğretmenliğinin sair derslerini "büyüklerimiz" veriyor. Bana da herhalde "gözüm yükseklerde" diye...
  2. T

TEŞEKKÜR

Değerli hocam, ilk fakettiğim şey şu ki: üniversitelerdeki yeni müfredata dair eğitim milli eğitimin geneliyle karşılaştırılırsa çok geride. O nedenle buradaki paylaşımda bulunan arkadaşların, samimiyetle söylüyorum, bazı üniversitelerde sosyal bilgiler eğitiminde profesör olmaları gerekir...
  3. T

TEŞEKKÜR

Değerli öğretmen arkadaşlar, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler ABD'ye öğretim üyesi olarak atandım. Bu nedenle kısmen de olsa aranızdan ayrılacağım. Öncelikle bizleri sanal ortamda da olsa buluşturan ve tanıştıran Erkan Isanmaz hocamıza teşekkür ederim. Ayrıca gerek...
  4. T

Cumhuriyet Ve Demokrasi Arasındaki Farkı Nasıl Açıklanmalı???

Cumhuriyet Ve Demokrasi Arasındaki Farkı Nasıl Açıklanmalı??? Cumhuriyetçi misiniz, demokrat mı? Regis DEBRAY Çeviren: Prof. Dr. Ahmet Arslan Cumhuriyetin birincil erdeminin hafıza olmasına karşılık, demokrasinin gücü unutmada yatar. İnsanın insanı yaptığı yerde, doğan her çocuk 6000...
  5. T

Projeksiyon Alacağım Hangisini Önerirsiniz

Projeksiyon Alacağım Hangisini Önerirsiniz Başlığı görünce Acer alma da ne alırsan al diyesim geldi. Atabey hocam da aynı fikirdeymiş...
  6. T

Atatürk ve Sosyal Bilimler Konu Kazanım Testi

Atatürk ve Sosyal Bilimler Konu Kazanım Testi Teşekkürler..
  7. T

Yozgat/çekerek/atatürk İöo Sosyal Bilgiler Dersliğim (Yep Yenilendi)

Yozgat/çekerek/atatürk İöo Sosyal Bilgiler Dersliğim (Yep Yenilendi) Hoca sonunda ayağını kaydıracaklar ordan :))))
  8. T

İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmeni Liseye Müdür veya Müdür Yrd olarak

İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmeni Liseye Müdür veya Müdür Yrd olarak Değerli hocam, aslında kimlerin hangi branşta atanacağını belirtten Talim terbiyenin kararına göre atanamaz. Fakat iş o kadar sulandırıldı ki yan branş denilen durumdan dolayı atanıyor. Örneğin Samsun'da Fen Bilgisi...
  9. T

Bilinmeyen Osmanlı

Bilinmeyen Osmanlı TEŞEKKÜRLER HOCAM...
  10. T

17 Adet Bilim Teknik Dergi Eki

17 Adet Bilim Teknik Dergi Eki VAROL HOCAM...
  11. T

SBS kalkıyor !!!

SBS kalkıyor !!! "bakalım nasıl çocuklar yetişecek " Değerli hocam, yönetici pozisyonunda olanlardan pekçoğu sizin çocuklara yararlı olma endişenizi taşımıyor. Ben size yaşadığım olayı anlatayım. Bundan 2 sene önce hasatlıktan dolayı uzun süreli rapor aldım. Yerime bir ilköğretim okulunun...
  12. T

SBS kalkıyor !!!

SBS kalkıyor !!! Bu kadar saçma-sapan, yap-boz tahtasına dönmüş bir eğitim anlayışı acaba hangi gelişmiş ülkede vardır. Ne yapacaklarını kendileri de bilmiyorlar. SBS kaldırılıyormuş, liseler Anadolu lisesi olacakmış... Kaliteyi artırmak böyle mi oluyor acaba! Demekki liseler artık puanla...
  13. T

Ülkeler Arası Köprüler Doğru Yanlış Etkinliği 1

Ülkeler Arası Köprüler Doğru Yanlış Etkinliği 1 VAROL HOCAM...
  14. T

Ülkeler Arası Köprüler Ünitesi Etkinlik Sunusu

Ülkeler Arası Köprüler Ünitesi Etkinlik Sunusu VAROL HOCAM...
  15. T

Ülkeler Arası Köprüler Bulmaca

Ülkeler Arası Köprüler Bulmaca VAROL HOCAM...
  16. T

Dış Politika Boşluk Doldurma Etkinliği

Dış Politika Boşluk Doldurma Etkinliği Varol Hocam
  17. T

Hatay Türkiye'ye Katılıyor Etkinliği

Hatay Türkiye'ye Katılıyor Etkinliği Varol Hocam
  18. T

Hangi Dış Politika Etkinliği

Hangi Dış Politika Etkinliği Varol Hocam
  19. T

Dış Politika Etkinlik Sunusu

Dış Politika Etkinlik Sunusu Varol Hocam
  20. T

Atatürk Büstleri hakkında bir soru...

Atatürk Büstleri hakkında bir soru... Hocam, yönetmeliği olup olmadığını bilmiyorum ama çok dikkat edin. Ve siz yine de altın sarısına boyatın! Ben Samsun'da öğretmenim. Bir Atatürk fotoğrafından hareketle küçük renkli taşlardan (adı neyse onların) öğrenciler ve resim öğretmenimiz bir Atatürk...