Arama sonuçlarınız

1. 6

5.ÜNİTE-ATATÜRKÇÜLÜK İLKELER TABLO

İLKELER TABLO
  2. 6

Yeni Türk Harflerinin Kabülü- hangi ilke?

Yeni Türk Harflerinin Kabülü- hangi ilke? CEVAP BULUNMUŞTUR. KAYNAK EBA VE DERS KİTABI ÖĞRENCİ ÇALIŞMA KİTABI. DİREK İNKILAPÇILIK DİYOR.
  3. 6

ÖĞRENCİ KİTAP OKUMA FORMU

KİTAP OKUMA FORMU- [GÜLE GÜLE KULLANINIZ ][/ ::)]
  4. 6

TEOG ÖĞRENCİ TAKİP FORMU

Rica ederim güle güle kullanınız
  5. 6

TEOG ÖĞRENCİ TAKİP FORMU

İYİ GÜNLERDE KULLANINIZ ::)
  6. 6

Bir sorum var...

Sadece nüfus sayımına bakarak D şıkkı. 3.seçenek için alan bilgisi gerekli.
  7. 6

Hocam Milliyetçilikle direk alakalı ilkelere bakalım; Türk Tarih Kurumu : amacı var olan Türk tarihini araştırmak ve ... Türk Dil Kurumu : Var olan dili korumak kollamak yaşatmak... Kabotaj : Var olan Denizlerimizi kullanma hakkımız ... ... Latin alfabesine gelince bize uymayan harfler çıkarıldı...
  8. 6

Yeni Türk Harflerinin Kabülü- hangi ilke? Hocam Türk yazması düşürüyor zaten. Aslı latin harflerinin kabulü. Özü bizde değil o yüzden inkılapçılık diyorum batıya uyum.
  9. 6

Teşekkürler Erkan hocam.
  10. 6

Yeni Türk Harflerinin Kabülü- hangi ilke? Latin alfabesi olduğu için direk inkılapçılık diyorum. Halkçılık bağlantılı olmadığını düşünüyorum. Batıya uyum sağlama amaçlı.
  11. 6

Hocalarım benim bildiğim bu inkılabın özü bizde olmadığı için Milliyetçilik ilkesine girmediğidir.Fakat bazı kaynaklarda Milliyetçilik ilkesine dahil ediliyor . Bu işe bir son nokta koyalım çünkü internette de muallak bir soru.