8. sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde 3'den 2'ye indirildi!!!!!

güleç

Çalışkan Üye
Üye

bu çalıştay yapıldığında hepimiz diken üstündeydik zaten bir değişiklik yapılırsa sosyal bilgiler ve inkılap tarihi derslerinin saatlerinde bir değişiklik olabilir diye düşünüyorduk..nitekimde öyle oldu belki toplamda girdiğimz ders saati anlamında bir değişiklik yok ama ders içerikleri bundan sonra nasıl şekillenecek bu düşündürücü ki inkılap tarihi zaten 3 saate sığmayan bir dersti..yapılan bu değişikliklerle okul daha sevilen bir yer olacaksa ve öğrencilerin başarıları artacaksa hayırlı uğurlu olsun...

enesce

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
vadii.foruma.biz

İnkılap konularında da tasnif uygun bir şekilde yapılır ve konu sayısı azaltılırsa bence iyi olacak.. Dereyi görmeden olumsuz bakmanın hiçkimseye faydası olmayacağı kanaatindeyim..

ismail þafak

Üye
Üye
Web sitesi
www.sosyalbilgiler8.tr.gg

her seyi çok iyi biliyorlar.Sınıfımımda daha hangi yılda oldugumuzu, devletimizin adını bilmeyen öğrencilerim var.Ben her gördüğüm müfettişe bu sistemin berbat oldugunu söylüyorum.Malesef bir nesili kaybettik.Böyle öğretmenlik böyle öğrencilik böyle eğitim öğretim olmaz. 3 ten 2 ye değil isterse 1 e insin hatta kaldısınlar.Ne gerek varki İnkilap tarihine değil mi. Çocuk Osmanlı Tarihini Türk tarihini bilmiyor ki.Yaazık bu çocuklara:Vebali bu sistemde inat edenlere ....

nevbahar

Üye
Üye

öğrencilere müjde diyerek yayınlanmış bir de. 7. sınıf sosyal bilgiler dersini azalt. şimdi sıra 8. sınıfa geldi. yakında 6. sınıfa da gelir. öksüz evlat gibiyiz. hep başkalalrı yapsın biz de faydalanalım diyoruz. kaç sosyal bilgiler öğretmeni sosyal bilgiler dersi azaltılırken bir şeyler yapmaya çalıştı. en azından uğradığı haksızlığı, yaşadığı zorluğu bir mail atarak bildirdi. bu sefer bari birlik olalım. bir kaç kişinin üzerine kalmasın, sesimizi çıkaralım. diğer ana derslerin saatine bakalım bir de bizimkine. sonra gençliğimiz tarihini, geçmişini bilmiyor, atalarına saygı duymuyor diyorlar. yazık çok yazık....

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

alıştık artık.. hersene bi değişiklik oluyor. gelecek seneye hazırlanıyim diyorum. testler hazırlayayım, konu anlatımları düzenleyeyim..bir de bakıyorum benim hazırladığım herşey boşa gitmiş.. neden? nimet hanım derslerle, ders saatleriyle, ders kitaplarıyla oynadığı için. bakalım sonumuz ne olacak...