Yardııım ÜLKEMİZDE NÜFUS PERFORMANS GÖREVİ

denis10

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar Ödevim alltta bir türklü yapamıyorum yardımm edinn :(( acilll forumda bazıları cevp yazmıs ama baska konuya ben 2000 yılının istiyorym herhangi il olur fark etmezz. :mad: :mad: :eek:

SOSYAL BİLGİLER 7
ÜLKEMİZDE NÜFUS PERFORMANS ÖDEVİ
-İL NÜFUS GRAFİĞİ HAZIRLAMA-

İçerik Düzeyi
Sınıf Düzeyi
Ünitenin Adı
Beklenen Performans
Süre
Puanlama Yöntemi

Sosyal Bilgiler

İlköğretim 7. Sınıfı

Ülkemizde Nüfus

Araştırma ve eleştirel düşünme, çevreyi algılama becerisi

4 Hafta

Dereceli Puanlama Anahtarı

Sevgili Öğrenciler;
Sizden bulunduğunuz ilin yada seçtiğiniz bir ilin 2000 yılı nüfus sayım sonuçlarını incelemeniz ve grafik olarak hazırlamanız istenmektedir.

Dikkat: Bu çalışmayı yaparken aşağıdaki adımları izlemeniz size yardımcı olacaktır.
1.Grafiği çizmeden önce internet, kitap gibi kaynaklardan ilin nüfus sayım sonuçlarına ulaşmalısınız TÜİK internet sitesi www.tuik.gov.tr adresinden sonuçlara ulaşabilirsiniz.2.Grafiğiniz sütun veya pasta grafiği olarak hazırlamalısınız ancak tablo olarak da verileri belirtmelisiniz. Grafikte her bölüm için farklı renk kullanmalısınız.3.Grafiğinizde 2000 yıllarındaki nüfus sayımı sonuçlarını kullanmalısınız. Grafiğinizi bilgisayar ortamında hazırlayabilirsiniz ancak kağıda da çizmelisiniz. Nüfus artışı gibi karşılaştırma gerektiğinde 1990 ve 2000 nüfus sayımlarına göre karşılaştırma yapmalısınız.4.Grafiğinizde aşağıdaki nüfus özelliklerini içermelidir. İsterseniz bu özellikleri arttırabilirsiniz.v Genel nüfus sayımı grafiği
v Nüfus artışı grafiği
v Çalışan Nüfus grafiği
v Yaş ve Cinsiyet grafiği
v Eğitim grafiği
v Kır-kent nüfusu grafiği
v İş kolları grafiği
5.Grafiklerinizi çizdikten sonra hemen altına bulunduğunuz il ile ilgili kısa yorumlar yapmalısınız. Çalışmanızı harita, resim, fotoğraf, şekil vb. gibi görsel öğelerle desteklemelisiniz.6.Çalışmanız 6-8 sayfa arasında olmalıdır. Çalışmanız kapak, içerik ve kaynakça bölümlerinden oluşmalıdır.7.Bu çalışmanız için size ayrılan süre dört haftadır.8.Çalışmanız “Kontrol Listesi”nde verilen ölçütlere değerlendirileceğinden çalışmanızı yaparken bu ölçütlere uymalısınız.

Doðukan9894

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
www.edebiyatdefteri.com
Yardııım ÜLKEMİZDE NÜFUS PERFORMANS GÖREVİ

guzel ogrencıler içn bazıları içn vericem
teşekkürler
çalısmlarınınzın devamını dilerim.

paydýn

Yeni Üye
Üye