Medya Okur Yazarlığı Hakkında Acil Yardıma İhtiyacım Var

miracle415

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. m.o.y dersi hakkında geçen gün arkadaşlarımla yaptığım bir konuşmada 8. sınıf öğrencilerinin bu dersi almadan mezun olmamaları gerektiği ifade edildi. Bu, gerçekten doğru mu? Bu konuda bana gösterebilceğiniz bir yönetmelik ya da başka bir belge var mı? Cevaplarınıza ve ilginize şimdiden teşekkür ediyorum

velli08

Üye
Üye
hocam moy programında öyle bir şeyden bahsetmiyor. ama yinede siz bir programı inceleyin. bir de arkadaşınızın kaynağı neymiş onu sorun bence

yakopsen

Üye
Üye
hocam bu dersi alan bi kere alamıyor arkadaşınız belkide onu ima etmiş olabilir ama bende bu konuda diğer hocam gibi böyle bir zorunluluk olduğunu sanmıyorum çünkü ;bu ders seçmeli..ve herkes bu dersi seçecek diye bi kural olamazz

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye
Hocam bu seçmeli ders, bundan dolayı seçilirse okutulur, seçilmezse okutulmaz, sekizinci sınıflar mezun olmadan bu dersi alacaklar diye bir kural yok, güncel bir ders olduğu için, il, ilçe milli eğitim müd. bu dersin seçilmesi için okullara tavsiye ve önerilerde bulunuyorlar, bu da ne kadar etik tartışılır.