Arama sonuçlarınız

1. O

Zaman İçinde Bilim -buluşların Serüveni Çalışma Testi

Çok güzel olmuş,ellerinize sağlık.
  2. O

7.sınıf 10 Soruluk Test Resimli

10 soruluk test
  3. O

6.sınıf İklim Sunuları

6.sınıf iklimler sunuları
  4. O

6.sınıf Test Harita,ölçekler,paralleller

6.sınıf harita,paralleller,meridyenler vs.
  5. O

7.sınıf Genel Test

Ben sitenizden çok faydalandım.Ne var ne yok gönderiyorum. İLKÖĞRETİM OKULU 2007/2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SOSYAL BİLGİLER DERSİ 2.DÖNEM 1.YAZILI DEĞERLENDİRME AD-SOYAD : OKUL NO : SORULAR 1-) Coğrafi keşiflerle doğudan batıya giden İpek ve Baharat yolları önemini kaybetmiş,ticaret...
  6. O

Sosyal Bilgiler 7 Ülkemizde Nüfus

Grafikli olduğu için ekte gönderdim.
  7. O

7.sınıf Mini Test

SOSYAL BİLGİLER SORULARI 1-) Kadir Bey kendisine neden göç ettiği ile ilgili sorulan bir soruya ‘Benim göç etme nedenlerim şunlardır.Birincisi memleketimizde sağlık ocağının bulunmamasıydı,ayrıca çocuklarımız okumak için başka köylere gitmek zorundaydı bu da çocuklar için çok zor oluyordu.Bir...
  8. O

Osmanlı Tarihi Ve Islahat Hareketleri 2

1-) Gerileme dönemi Nizam-ı Cedit ordusu kurularak bu ordunun eğitimi ve öğretimi çin Fransa’dan ve İsveç’ten subaylar getirilmiş, 3.Mustafa döneminde topçu ve istihkam askerlerini yetiştirmek üzere Macar asıllı Baron de Tot görevlendirilmiştir. Yukarıda verilen bu durum öncelikle...
  9. O

Osmanlı Tarihi Ve Islahat Hareketleri

1-) Veziriazam,padişahtan sonra en yetkili devlet adamı olup padişahın vekiliydi.Büyük devlet memurlarını atama,ilerletme,görevden alma yetkilerine sahipti.Padişah sefere çıkmadığı zamanlarda orduyu komuta ederdi.Padişahın mührünü taşır,onun adına sözlü ve yazılı emirler verirdi. Buna göre...