Arama sonuçlarınız

1. D

bıttım sabunu

Bıttım sabunu ham maddesi ve yapılışı, bıttım sabununun ham maddesi Siirt’e bıttım ağaçlarında yetişiyor ufak taneli fıstığın yabani hali yani Türkçesi menengiç meyvesinden yapılıyor Siirt’te ürünün yetiştiği ay eylül ayı veya eylülün sonudur bu aydan sonra bıttımlar bağ ve bahçelerden toplanır...
  2. D

bıttım sabunu

Bıttım nedir? Nerede yetişir? ile ilgili sizlere bilgi aktaracağız. Öncelikle bıttımın ne olduğunu size açıklamak istiyorum. Bıttım arapça kökenli bir kelimedir. Güneydoğu’da özellikle Siirt ilimizde yaşayan arap kökenli vatandaşlarımızın eskiden bu yabani fıstık türüne bıttım sabunu...
  3. D

karakovan balı

Hakiki balda üretim aşamasında herhangi bir müdahaleye maruz kalmadan üretildiği ve altı ay kapalı kalıp toplu iğne başı kadar bir aydınlık görmediği için kapalı kovan balı yani karakovan balı denir. Siirt yaylalarının nektarı oldukça yüksek 1200 e yakın çiçeğinden karakovan balını toplayan...
  4. D

Siirt Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu Siirt ilinde üretilen doğal sabun çeşididir. Bu sabun çitlembik bitkisinden üretilmektedir, içeriği sadece menengiç yağlı özlüdür içeriğinde herhangi bilinmeyen zarar verecek kimyasal madde bulunmamaktadır. Bıttım sabunu saç dökülmesi için etkili olduğundan müşterilerimizden...