Arama sonuçlarınız

1. R

SİZE GÖRE EN İYİ ANTİVİRÜS?

YORUM VE OYLARINIZI BEKLİYORUM :)
  2. R

İnternet adreslerinde görülen kısaltmalar

gov: Hükümet kurumları (ingilizce "government" kelimesinden) edu: Eğitim kurumları (ingilizce "education" kelimesinden) org: Ticari olmayan kuruluşlar (ingilizce "organization" kelimesinden) com: Ticari kuruluşlar (ingilizce "company" kelimesinden) mil: Askeri kurumlar (ingilizce "military"...
  3. R

Geri Dönüşüm Kutusunun Adını Değiştirme

Masaustunde butun simgelerin isimlerini degistirerek Windowsunuzu ozellestirebiliyorsunuz, bir tanesi haric: Geri Donusum Kutusu. Bu simgenin uzerine gidip sag fare dugmesine basinca adini degistirmek icin bir komut gelmiyor. Ama uzulmeyin, bu ismi cop tenekesi veya dipsiz kuyu gibi bir sekilde...
  4. R

ürün anahtarı

ben vista home p. den win7 ultimate ye geçtim ama ürün anahtarını pc nın altındakı kodu yazdım galiba o home p. olduğundan kabul etmiyor, bir program varmış anahtarı girmeden etkinleşiyormuş yardımcı olur musunuz?
  5. R

T-shirt Baskısı

T-shirt Baskısı için ; bir printer bir t-shirt bir yastık kılıfı (altına sert olması için) ütü (buharsız) t-shirt tranfers kağıdı (baskı için) (Sublimasyon transfer kağıdı) biraz pahalı :) ilk önce istediğimiz resmi, logoyu vb. yazıcıdan çıkartıyoruz(baskı kağıdı ile).T-shirt ü kılıfın üstüne...
  6. R

Zeka Soruları

zeka sorularının bulunduğu site buldum : buradan www.zekasorulari.net/
  7. R

Google Site Ekleme (indeksleme)

ben sitemi google a indexledim üstünden 10 gün geçti daha google da adı geçmiyor neden?Şimdiden teşekkürler.
  8. R

Yardımcı Olur Musunuz?

ben smf kurdum üye olmada kullanıcı adı, şifre ... istiyor.Ben ona ad soyad gibi şeyler eklemek istiyorum nasıl yapabilirim?
  9. R

forum sitem açılmıyor

merhaba ben kendime bir forum sitesi kurmuştum ama smf den kurmadım her şeyi düzenledim adrese giriyorum ya açılıyor ya açılmıyor bazı arkadaşlarıma da söyledim dener misin diye onlarda açamadı.Yardımcı olur musunuz? :(
  10. R

Cd SİZ Format !!!!!

merhaba benim pc min işletim sistemi vista bu sıralar kafayı yedi :) , format atmayı düşünüyorum yine vista olacak ama cd olmadan da yapabilir miyim?
  11. R

cepheden cepheye mustafa kemal konu anlatımı ( video)

cepheden cepheye mustafa kemal konu anlatımı ( video) dur.güle güle kullanın.
  12. R

nero ?

merhaba ben 5 tane şarkıyı nero programı ile cd ye atmak istiyorum cd 7.. mb ve benim yazmak istediğim 5 şarkıda 567 mb dosyaları yaz diyorum ama cd rom cd yok diye hata veriyor cd giriş yerini atıyor(cd yi atıyor yani) ne yapmam lazım ? şimdiden teşekkürler (not: 7.. işareti yediyüzlük bir...
  13. R

Tabletler

Merhaba ben 8.sınıfım meb tüm okullara tablet dağıtacak diye duydum ne kadar doğru doğru ise ne zaman başlayacak ?
  14. R

TARİHE YARDIMCI OLAN BİLİMLER

1)- COĞRAFYA: Tarih olayın geçtiği YER'in fiziki ve beşeri özelliklerini coğrafyadan öğrenir. 2)- ARKEOLOJİ(Kazı Bilimi): Toprağın ve suyun altında kalmış olan tarihi eserleri ortaya çıkarır. 3)- KRONOLOJİ(Takvim Bilgisi): Tarihi olayların zamanlarını belirleyerek, meydana geliş sıralarını...
  15. R

İlginç Bilgiler (okumaya doyamayacaksınız)

Kendi dirseğini yalamanın imkansız olduğunu, Ördeğin vakvaklamasının yankı yaratmadığını ve bunu kimsenin açıklayamadığını, * Dünyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arızaların %23 ünün, makinenin üstüne oturup kendi popolarının fotokopisini çekmek isteyen insanlar sayesinde meydana...
  16. R

OSMANLILARDA TİCARET

ANADOLU'DA TİCARET YOLLARI: 1- Sağ Kol: İstanbul'dan (Üsküdar) başlayan bu yol, Konya, Adana üzerinden Halep'e uanıyordu. 2- Orta Kol:İstanbul'dan (Üsküdar) başlayan bu yol, Diyarbakır'a buradanda Musul ve Bağdat'a kadar uzanıyordu. 3- Sol Kol: İstanbul'dan (Üsküdar) başlayan bu yol, Erzurum ve...
  17. R

YÜZÜNÜZÜN ŞEKLİ KİŞİLİĞİNİZİ ANLATIYOR!!!

YÜZ VE ALIN ŞEKİLLERİ Kitapta yer alan özelliklerden bazıları şöyle: Aşırı uzun yüz; kibirli, kendini beğenmiş. Çökük yüz; kötü ahlaklı. Şişman yüz; maddiyatçı, eğlenceyi seven ve rahatına düşkün. Uzun ve oval yüz; aptal, kendini beğenmiş. Keskin hatlı yüz, alçak hislere yatkın. Balon şekilli...
  18. R

Dünyayı Sarsan 50 Gerçek

İşte, dünyayı tersine çeviren 50 gerçek: 1- Bir Japon kadını ortalama 84 yıl, bir Botswanalı kadın sadece 39 yıl yaşıyor. 2- Dünyadaki obez nüfusun üçte biri, gelişmekte olan ülkelerde yaşıyor. 3- ABD ve İngiltere, gelişmiş ülkeler arasında en yüksek erken hamilelik oranına sahip. 4-...
  19. R

ENSTEİN'DAN DAHA ZEKİ

ABD'de yaşayan 12 yaşındaki Jacob Barnett, bir tür otizm hastalığı olan asperger sendromuyla doğmuş. Ancak hastalık onu tam bir deha yapmış. Matematik zekâsı, Einstein'dan bile yüksek. Kendini de izafiyet teorisinin eksikliğini kanıtlamaya adamış. Arkadaşları, yaşıtları değil. Dört yıldır...
  20. R

Sosyal Bilgiler Sözlüğü

ADLİ: "Adil". II. Bayezid, III. Mehmed ve II. Mahmud'a verilmiştir. AĞA : "Komutan". Ordudaki kıdemli görevlilere ve Yeniçeri ağası ve Kızlar ağası gibi saray korumalarına verilmiştir. AHRETLİK : "Manevi evlat". Dürrüşehvar'a verilmiştir. AK BAŞLI : "Ak başlıklı". Aktimur'a verilmiştir...