işsiztarihçi kullanıcısının son içeriği

1. işsiztarihçi

Fasikül Not Hazırlama Program Önerileri

Merhabalar hocalarım, ders anlatım videoları yapacağım ve tamamen kendime ait notlar olmasını istiyorum bu konuda daha evvel açılan bir konu başlığı var ise özür dilerim. Acaba bu konu için var olan programları paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim
  2. işsiztarihçi

İnkılapçılık İlkesi Testi

Testin 9. sorusunda bir sıkıntı var Soyadı Kanunu nasıl İnkılapçılık oluyor ? Lakap ve unvanların kaldırılması ve soyadı kanunun kabulü halk arasında eşitliği sağlamadı mı? HALKÇILIK olması gerekiyor..
  3. işsiztarihçi

1998-2015 çıkmış İnkılap Tarihi Soruları

Merhabalar meslektaşlarım, 296 soruluk bütün üniteleri kapsayan çıkmış test ile karşınızdayımm :) Cevap anahtarı içerisinde mevcuttur güle güle kullanın
  4. işsiztarihçi

Gökmen Hoca'dan 8. Sınıf T.C İnkılap ve Atatürkçülük Tarihi Tarama Soruları

Değerli hocalarım, kursumuzda haftalık taramalar için hazırladığım sorulardır. Sorular piyasadaki soru bankaları, denemeler ve kendi sorularımdan derlemedir.
  5. işsiztarihçi

Sınavda Çıkmış Sorular 2020 LGS Soruları ve Cevapları

İnkılap Tarihi soruları tam beklediğim gibi sormuşlardı. Bilgiye boğmamışlar metin verip ana düşünce sormuşlar
  6. işsiztarihçi

LGS 210 Soruluk Deneme

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanmış olan denemeler içerisindeki İnkılap Tarihi sorularıdır.
  7. işsiztarihçi

Dev Arşiv 98-2020 Orta Öğretim Kurumları Çıkmış Sorular

birçok kişiye ulaşması için :)
  8. işsiztarihçi

Dev Arşiv 98-2020 Orta Öğretim Kurumları Çıkmış Sorular

Gökmen Hocadan Dev Arşiv TIKLA İNDİR Merhabalar hocalarım, günlerdir bayağı uğraştım bu daha ilk part devamı da gelecek... :) Rar dosyası açılmaz sorun yaşarsanız eğer Zip File Manager adlı programı yükleyerek çok kısa süre içerisinde içeriğe ulaşabilirsiniz.
  9. işsiztarihçi

lgs tarih defterim

Teşekkür ederim hocam çok iyi iş çıkarılmış
  10. işsiztarihçi

Ders Çalışmayan Öğrenci

Arkadaşlar merhaba, 6. Sınıf bir öğrencim var ve ders çalışmamakta fazlasıyla inatçı annesi hemen hemen her gün hocam çalışmıyor, hocam hiçbir şey yapmıyor, hocam hocam... diye sitemde bulunuyor ben konuştuktan sonra ki süreçte çalışmaya başlıyor ama bu durum birkaç gün sürüyor ve sonrasında...
  11. işsiztarihçi

Ders Notu Kurtuluş Savaşı Tüm Antlaşmalar Özeti

Afganistan ile yapılan Dostluk Antlaşması 1. İnönü zaferi sonrasında yapılan antlaşmadır. Ukrayna ile yapılan Dostluk Antlaşması ise Sakarya Meydan Muharebesi sonrasında yapılan bir antlaşmadır. Türkiye - Ukrayna Dostluk Antlaşması Birinci Dünya Savaşıyla Rusya’nın yanında savaşa giren...
  12. işsiztarihçi

Şu iki sorunun cevaplarıyla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyim?

Antlaşma, iki ya da daha çok devleti bağlayıcı nitelikteki anlaşmalara denir. Lozan muahedesi gibi. Modern diplomaside antlaşma terimi, özel önemi olan uluslararası antlaşmalar için Mütareke, Mütareke, ateşkes antlaşması ya da bırakışma, savaşlarda çatışmaları sona erdiren silah bırakma, nihai...
  13. işsiztarihçi

Sömürge yarışına sebep olan nedeni söylemek için önce Coğrafi Keşifleri anlatmak gerekiyor ve ayrıca Osmanlı Devleti'nin yıkılış nedenlerinden birinin de Coğrafi Keşifler sonrası İpek ve Baharat yollarının değer kaybetmesinden de bahsetmeden nasıl olacak... LGS 'de genel itibarıyla yorum sorusu...
  14. işsiztarihçi

Düşünceden kastınız doğru cevabın neden olduğu ise İlk soru da direkt anlatılan olay Coğrafi Keşifler sonrası Avrupalı devletlerin sömürge elde etmesi ve çok geç varlığını tamamlayan Almanya ve İtalya'nın hem kendi hem de diğer devletlerin sömürgeleri ile mücadele etmesi yani A, B' diyen olmuş...