Şehrimiz Mardin Ders Kitabı PDF

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
"Şehrimiz Mardin" ders kitabı tüm üniteleri ders materyali hazırlama komisyonunca düzenlenerek çalışmaları bitirilmiştir.

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinin "Yenilikçi Uygulamalara İmkân Sağlanacak" hedefinde yer alan "Çocukların kendi bölgelerinin üretim, kültür, sanat ve coğrafi kapasitesini keşfetmesine, bitki ve hayvan türlerini, yöresel yemeklerini, oyun ve folklorunu tanımasına derslerle bütünleşik veya ders dışı etkinlik olarak ağırlık verilecektir." faaliyeti kapsamında "Şehrimiz Mardin" dersi için öğretim programına uygun öğretim materyalinin hazırlık çalışmaları bitirilmiştir.

"Şehrimiz Mardin" Ders kitabının tüm ortaokul kademelerinde 5. 6. 7. 8. sınıflarda bir eğitim öğretim yılı okutulmak üzere dersin seçmeli olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılında seçilecek olup, inceleme kurulu kararı gereğince de bundan sonraki eğitim öğretim yıllarında ortaokulların 5.6.7. ve 8.sınıflarında seçmeli ders kitabı olarak okutulması uygun görülmüştür.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında tüm ortaokullarımızın 5.6.7. ve 8.sınıflarında "Şehrimiz Mardin" ders kitabının bir eğitim öğretim yılı seçmeli ders olarak okutulacaktır.

"Şehrimiz ..." Dersi öğretim programını incelemek için tıklayınız.

"Şehrimiz Mardin" ders kitabını incelemek için tıklayınız.