TEOG Taban Puanları

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
MEB'in YEP puanlarının açıklamasının ardından Türkiye genelindeki okulların taban puanları Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş-TEOG sınav sonuçlarını 31.05.2017 tarihinde saat 10.00'da açıkladı.
Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından okulların TEOG puanları merak edilmeye başlandı. Okulların TEOG taban-minimum puanları ve yüzdelik dilimleri TEOG puanı ile liselere yerleşecek olan 1 milyondan fazla öğrenci için çok önemli. Biz de Mebpersonel.com olarak bu hafta içerisinde okulların
TEOG puanlarını güncelleyerek ve ekleyerek yayınlayacağız. Bu sayfayı kaydedip belirli aralıklarla yenileyiniz. Aşağıdaki bağlantılar doldurulacaktır.
2016-2017 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e Kılavuzu İndir Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, öğrenciler
sonuçlarını www.meb.gov.tr ve http://teog2017.meb.gov.tr adreslerinden öğrenilebilir.

2017-2018 Liselerin Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri için Tıklayınız
TEOG Tercih Robotu Yüzdelik Dilime Göre Tıkla Başla
2017-2018 TEOG Tercih ve Boş Kontenjan Listeleri için Tıklayınız
TEOG 2017 YEP Puanları Açıklandı Tıkla Öğren
TEOG 2017 Tercih İşlemlerine Başlamak için Tıklayınız
Milli eğitim Bakanlığı tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklandı. 1.5 milyon öğrencinin katıldığı TEOG sınav sonuçlarına bağlı olarak öğrencilerin lise eğitimi alacakları okulu tercih etme hakları belirlenmiş oluyor. Öğrenciler, orta okul eğitimleri süresinde 6. Ve 7. Sınıfta da sınava giriyorlar fakat en önemli yüzdeye sahip olan sınav 8. Sınıfta girilen merkezi ortak TEOG sınavı oluyor. Zira, üç sınavında aritmetik ortalaması alınırken en çok %70 lik dilim ile 8. Sınıf puanınız işe yarıyor. Hem öğrenciler hem de veliler için heyecanla beklenen TEOG sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte şimdi de tercih heyecanı başlamış oldu. Her öğrencinin 25 tercih hakkı bulunuyor ve atamalar da okulların kontenjan sayısı ile başvuru yapan öğrencilerin aldıkları puanlara göre yapılıyor. Ayrıca, nakil işlemleri ve ek kontenjan sayılarının belirlenmesi gibi takip edilmesi gereken aşamalar da bulunuyor. Bakanlık Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak olan tercih dönemi öncesinde okulların yüzdelik dilimlerini ve kontenjan sayılarını gösteren bir kitapçık yayınlandı. Ayrıca, MEB’ e ait olan e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden de bulunduğunuz kentteki liselerin adını seçerek taban puanı ile kontenjan sayısına bir tık ile ulaşabilirsiniz. Her ilde kurulan rehberlik hizmetlerini ziyaret ederek sizin için en uygun olan lise tercihlerini uzmanlar eşliğinde yerine getirme şansınızı da unutmayınız! Kontenjan sayıları ile TEOG puanınızı eşleştirerek doğru tercihi yapabilirsiniz.