Müfredat eş zamanlı uygulanacak(mış)

alperen54

Üye
Üye
arkadaşlar şuana kadar gelmiş en güzel sistem bence dönemde 2 sınav olmalı ve ikisinide meb yapmalı. aynı okulda ortak yazılı yapmayı beceremeyen öğretmenleremi bırakmalı yoksa öğrenciyi sömürmeye çalışan dersaneleremi bırakmalı öğrencileri. 3 ay pamuk tarlasına giden öğrenci oks olsa acaba o zaman dahamı iyi kazanacak liseyi. benim çocuğum var ve ortaokuldan nefret ettim. kaprisli konuşmaktan anlamayan kazanımlara değl kafasına göre ders işleyen zor veya kolay soru sorup aynı seviyede dengesizlik oluşturan bir sürü öğretmen var maalesef. bu sistem aynı zamanda çalışan ve çalışmayan öğretmenide ortaya çıkaracak bence ilerde aynı bölge öğretmenleri arasındaki performansı belirleyecek çok önemli bir ölçü olacak sınav. meb sınavların hepsini ortak yapsın öğretmene sözlü kanaat hakkı bırakmasın bence veya en fazla belgelendirmek kaydıyla yüzde 10 falan olmalı. bunu bir sosyal bilgiler öğretmeni olarak söylüyorum.

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye

Müfredat eş zamanlı uygulanabilir, her sınıfta iyi internet bağlantısıyla, Projeksiyonla, Uzaktan eğitim mantığıyla uygulanabilir:)) bir de bu kadar az ders saatiyle, layıkıyla, eş zamanlı işlenmesi hayal :) hayaldi gerçek oldu.

Haa toplam 36 sınavdan söz ediyorlar ya, bu kadar sınavdan sonra bir de Mülakat yaparlarsa:)

kurti8

Üye
Üye

bence bu sistem uzun ömürlü olmayacak,aceleyle karar verilen ve etraflıca düşünülmeden uygulama konulan bir sistem.yine her zamanki gibi sistemi deneyerek uygulayacağız.sıkıntılı yerler zaten ortaya çıkacaktır.

muhanli

Üye
Üye

Eğitimde yaşananları anlayamıyorum;ya bu ülke eğitimde bağımsız değil,ya eğitim satlığa çıkarıldı ya da (dilim söylemek istemiyor ama) 28 şubat devam ediyor ve pis bir oyun var....Bu arada nerede yalaka varsa okullarımıza idareci oldu hadi HAYIRLISI....