eğitim yada (sınav.öğrenci) koçluğu projesi

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye
bütün öğretmen arkadaşlara iyi akşamlar.arkadaşlar böyle bir proje bizim il milli eğitimde yapılmaya çalışılıyor ve bende bu proje kapsamında okulun sorumlu öğuretmeni oldum .8.sınıf öğrencilerini sınava hazırlama kapsamında bir proje.8.sınıf derslerine giren tüm öğretmenlere sınava girecek öğrenciler eşit şekilde dağıtılacak ve bir yıl boyunca o çocukları sınava en iyi şekilde hazırlayacak projenin genel görünümü böyle.benim sormak istediğim şey böyle bir çalışma yapan arkadaş varmı yardımcı olabilecek başlangıç olduğu için sizlerden esinlenebilirim malum okuldaki bir çok işin sorumluluğu sosyal bilgiler öğretmenlerine yükleniyor ne dersiniz :)

Ekli dosyalar

• sınav koçluğu.rar
    304.8 KB · Görüntüleme: 670

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam sanki bu konuyu daha öncede tartışmıştık. aslında öğrenci koçlüğünü yapıyoruz her öğretmenin üzerinde durduğu özellikle zaman ayırdığı öğrenci vardır. bu öğrenci koçluğu oluyor hocam araştırdığımdan anladığım bunu zaten yapıyoruz şimdi bunu resmiyete döküp öğrenci paylaşacağız bu sefer öğrenci seçimi konusunda sıkıntı çıkıyor tabiki iyi öğrenciye koçluk yapmak ile seviyesi biraz düşük öğrenciye koçluk yapmak bir değil hocam. bu konuda en etkili faaliyet ev ziyeretleri olarak görüyorum hemen ev ziyareti yapılmalı telefonla evde de takip edilmeli zaten okulda öğrenci gelip sizi bulacaktır.

ben merak ediyorum okulda Sosyal Bilgiler Öğretmenleri olmasa ne olacak. en gereksiz ders olarak görüp tüm nagaryaları vermeye çalışıyorlar

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye
zalatar hocam yerinde bir tespit yaptınız biz zaten öğrenci koçluğunu bir şekilde yapıyoruz amaç burda resmiyete dökmek ve bundan üst derecedeki amirlerimizin nemalanmasına yardımcı olmak işin yükünü bize yüklüyolar kaymağını onlar yiyolar.bu projeyi sistemli bir şekle getirip bizden bir sürü belge isteyecekler zaten sıkıntıyı bur noktada yaşıyorum.birde bizim okulumuz yatılı olduğu için projenin veli noktasında ne yapacağımı bilemiyorum bakalım bunda biz bir ilki yaşayalım inşallah belgeleri hazırlayınca paylaşırım.

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam veli kısmı zormuş ama en azından nöbetlerde daha yakından ilgileneblirsiniz. dedğiniz gibi başarı idarenin başarısızlık öğretmenindir

yakupfnr

Üye
Üye

Bizim ilimizde bu proje uygulanıyor. Öncelikle yıllık plan yapılıyor.Planda ev ziyaretleri sosyal faaliyetlar vb. planlanıyor.