ADEY SORUNUNA ÇÖZÜM

enesce

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
vadii.foruma.biz
Sınıf öğretmenleri ve sınıfları olan branş öğretmenlerin bu yılki sorunu da bu sanırım :) Ama genel itibariyle herkes yaygara koparıyor. Neden BUNUN DA BİR YOLUNU BULURUZ, BİZ BULMASAK DA BİRİLERİ BULUR, NİHAYETİNDE HALLEDERİZ demiyoruz!!
Velhasılı arkadaşlar şu eklentiyi indirin: http://s2.dosya.tc/server4/FfPliV/Roboform_v7.1.0.0.rar.html
sonra da :
2- Normal şekildeinternet explorerdan e okula girip Adeyden Ridefi açıyoruz ve bir öğrenci için formu en genel şekli ile dolduruyoruz ve normal şekilde kaydediyoruz. (Yani sınıfın tüm öğrencilerine uyacak şekilde. Özel öğrenciler için sonradan da değişiklik yapabiliriz.)

3 – Program kurulunca üst tarafa bir araç çubuğu geliyor. Bu araç çubuğunun en solunda Roboform sekmesinin geldiğini göreceksiniz. Orta kısımlarında bir yerde de bir insan resmi olan bir sekme geliyor.

4 – Şimdi 2. maddeden devam ediyorum. Bir öğrencimizi kaydetmiştik ya, işte o sayfada iken (kaydettikten sonra) roboformu tıklayıp “formları doldur” sekmesini tıklıyoruz.

5 – Bir sonraki öğrenciyi tıklıyoruz ve yeni bir öğrenci geliyor, formu boş. İşte o ortada insan resimli sekmeye geldiğimizde “formları doldur” seçeneğini görüyoruz. Tıklıyoruz ve otomatik olarak boş yerler doluyor ve kaydediyoruz..

6 – Her bir öğrenci için tekrarlıyoruz…
alıntıdır.
sanırım bu hiç yoktan iyidir..

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com
ADEY SORUNUNA ÇÖZÜM

ben 33 öğrencimle tek tek uğraştım.. çok zor bi iş gerçekten de.. böyle bir kolaylık iyi olmuş..