Aday Öğretmenlik ile İlgili Tereddüte Düşen Durumlar

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
MEB Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinde Tereddüte Düşülen Hususlar(11 Nisandan itibaren)
1. Tüm aday öğretmenlerimiz 11 Nisandan itibaren ders anlatmaya başlayacaktır.
2. Ders anlatımı günde 3 saat olup, diğer 3 saat hazırlık ve planlamadır.
3. Form 1’ler danışman öğretmen tarafından hazırlanmaya devam edilecektir. Sınıf İçi Uygulama (Ders Uygulaması) işaretlenecektir.
4. Form 2’ler aday öğretmen tarafından hazırlanmaya devam edilecektir.
5. Form 3’ler aday öğretmenlerimiz tarafından doldurulmayacaktır.
6. Form 4A’lar danışman öğretmenlerimiz tarafından, aday öğretmenlerimizin anlatım yaptıkları her ders için ayrı ayrı doldurulacaktır.
7. Form 4B’ler haziran ayından danışman öğretmenlerimiz tarafından doldurulacaktır.
8. 11 Nisandan itibaren aday öğretmenlerimizin ders anlatımı yaptıkları dersler için danışman öğretmenlerimiz plan hazırlamayacaktır. Aday öğretmenlerimizin hazırladıkları planlar incelenecektir.
9. Öğretmen kılavuz kitabı olan derslerde plan yapılmayacak gerekli materyaller hazırlanacaktır.
10. Aday öğretmenlerimiz ders anlatımı yaptıkları derslerde planını hazırlamış olacak (öğretmen kılavuz kitabı yoksa), sınıf yoklaması olacak, ders defterlerini dolduracaklardır. Danışman öğretmenlerimiz ders defterlerine adayın imzasının yanına paraf atacaklardır.
11. Çalışma planında her hangi bir eksiklik yoktur. Aynen plan doğrultusunda devam edilecektir.

bozdogan

Üye
Üye

Hocam kılavuz kitap olsa bile günlük plan yazmaları istenmişti adaylardan. Yani bize söylenen buydu. Ben de aday öğretmenime plan yazdırıyorum.Form 4B de planın yazılmasıyla ilgili bölüm var.Biraz kafam karıştı açıkçası.

yakupfnr

Üye
Üye

Hocam 4A FORMUNDA arka kutucuklu bölüm doldurulmuş örnek koyabilirmisiniz.Net anlayamadım da seminerde

aaydın

Çalışkan Üye
Üye

Ben formların bilgisayarda doldurulabileceğini düşündüm.Tamam ders esnasında doldurulacak özellikle 4A formları.Madem her alanda teknoloji kullanacaksak niye olmasın. Laptop kullanarak bu işi yapabileceğimizi müdür beye söyledim.O da il koordinartörlerini arayarak bunu sordu.Onlar da onay verdiler.)

BRA01

Üye
Üye

aday öğretmenlerin günlük ders planı yapması zorunlu mu kılavuz kitap varken