Arama sonuçlarınız

1. F

Evet Arkadaslar Hangi Belgeyi Alıyorsunuz? :)

Evet Arkadaslar Hangi Belgeyi Alıyorsunuz? :) Bir dönemin daha sonuna geldik ve çoğu öğrenci sevinçle karne gününü bekliyor. Ve karne gününde çalışan arkadaşlarımız çalışmalarına karşılık olarak Takdir veya Teşekkür belgeleri alacaklar. www.sosyalbilgiler.biz öğrencileri ne kadar başarılı...
  2. F

Türk Medeni Kanunu'nun Toplumsal Karışıklığı Engelleyen Maddeleri Nelerdir?

Türk Medeni Kanunu'nun Toplumsal Karışıklığı Engelleyen Maddeleri Nelerdir? Ya da toplumsal karışıklığı engelleyici maddeleri var mıdır? Ben araştırdım.Resmi nikah ve boşanma ile ilgili maddelerinin olabileceğini düşünüyorum. Yorumlarınız ile beni aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.
  3. F

Bildirimleriniz

Hocam Bildirimleriniz isimli bir kısım olsa ve biz oradan gönderdiğimiz konulara gelen mesajları görebilsek yada bilgilendirilmek istediğimiz konulara mesaj geldiginde bildirim gelse ne güzel olurdu diye düşünüyorum.Evet haklısınız e postamıza bildirim geliyor fakat hepsini teker teker gir...
  4. F

Karikatürler :)

5. F

İstanbul Hatırası

Şu An Okumakta Oldugum ve Beğenerek Tavsiye Ettigim Kitap..İstanbul'un Eşsiz Tarihini Anlatıyor... Kostantiniyye elbet feth olunacaktır. Onu feth eden kumandan ne güzel kumandan, onu feth eden asker, ne güzel askerdir,” diye tercüme etti, Zeynep’in hemen yanıbaşında dikilen adam. İkisinin de...
  6. F

Fatih Sultan Mehmet

-EVLİYA ÇELEBİ'DEN- Evliya Çelebi'nin ''Seyahatnamesi''nde yer alan hikaye şöyle: ''Kutlu fethin sultanı şöhretine uygun bir cami beklemektedir. Ancak cami inşası tamamlanınca gördüğü yapı kendisini öfkelendirir. Atik Sinan'ı yanına çağırır ve mimar başını azarlar, 'Benim camimi niçin...
  7. F

OlasılıkSız(Tamamı)

Bu kitabı mutlaka okuyun derim.. Olasılıksız demek yetersiz kalacaktır. İnsanı adeta büyüsü altına alan bu hikayede Adam Fewer, bilim, felsefe, entrika ve maceradan ortaya bir başyapıt çıkarmış.' Clive Cussler 'İlk cümleden itibaren bağlanıp kaldım; sayfaları, floş royal tutturmaya çalışan...
  8. F

Aşk

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte 'sorunsuz' bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir...
  9. F

Ejderha Dövmeli Kız

41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında hayata veda eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson'un zihne kazınacak sahneler, çarpıcı ve canlı karakterler, okurları adeta yerlerine çivileyecek sürükleyici bir kurgu ile her sayfasını ağır ağır ve dokuyarak yazdığı...
  10. F

İNSAN SARRAFI

İnsanlık tarihinden itibaren toplumlar arasında en çok merak edilen konular arasında ölüm ve ölümden sonra hayat ve ruh ilk sıralarda yer almıştır. Filozoflar ve toplumlar, bu konular üzerinde değişik metot ve anlayışlara sahip olmuşlardır. Her biri, ölümsüzlük ve ruhun ölümsüzlüğü hususlarında...
  11. F

İlk Günkü Gibi kitap özeti

İşten atılan ve kendini büyük bir parasal kaos içinde bulan yalnız Claire… Claire ile birlikte işten çıkarılan, evleneceğini düşünürken hayalleri yıkılan popüler Brooke… Ömür boyu kocası ve çocuklarını mutlu etmek için çabalamış, ama artık kendisi için bir şeyler yapmak isteyen anne Lorraine… Üç...
  12. F

İhaneti Gördüm-Erdal Sarızeybek

Türk yakın tarihini anlamak için o dönemi yaşayanların anılarını objektif bir şekilde yazmaları gerekir. Askerler, siyasiler, üst düzey bürokratlar başından geçenleri genç kuşaklara aktarırsa gelecekteki yaşanması muhtemel sorunların önüne geçebilir. Ülkemizde başından geçenleri objektif bir...
  13. F

Tom Sawyer

Tom Sawyer Hikayede Tom‘un cezadan kurtulmak için herkesi şaşkına çevirecek zeka oyunlarını ve sonunda bunlardan nasıl kurtulduğunu yazıyor. Tom hikayede kendi dünyasında (nehirlerin, ormanların, mağaraların ve adaların dünyasında) bir kahraman gibi yaşar. Tom, Missouri’ye bağlı St. Petersburg...
  14. F

Küçük Arı

Bu, yaşamları kaçınılmaz bir şekilde çarpışan iki kadının hikâyesidir. Ve biri korkunç bir seçim yapmak zorundadır. İki yıl sonra tekrar karşılaşırlar ve hikâye burada başlar... Bu kitabı okuduğunuzda herkese anlatmak isteyeceksiniz. Bunu yaptığınızda, lütfen, neler olduğunu anlatmayın; çünkü...
  15. F

İKİ DARBE ARASINDA

28 Şubat süreci….her gün bir yığın hüsran… Günler ilerledikçe dalgalar şiddetini arttırarak dövmeye başlamıştır kalbinizin duvarlarını ve çaresizliğin sesi çığlık çığlığadır içinizde. Ateş düştüğü yeri yakar ve bir serçe olsun, gagasıyla bir damla su getirmez yangını söndürmeye… İskender Pala...
  16. F

Muz Sesleri

Oxford, paris, beyrut üçgeninde bir aşk ve savaş romanı! Her kitabıyla gündemi değiştiren ece temelkuran'dan güçlü bir ilk roman! Hep bir iç savaştır aşk! Bir neden arar kendine... Muz sesleri “Onu ağustosta muz tarlalarına götürecektim. Muz seslerini dinleyecekti. Nasıl sevineceğini, hayret...
  17. F

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı Kitabının Özeti Kitapta, iki küçük çocuğun hayat hikayesi anlatılıyor. Kahramanlarımız, Emir ve Hasan. Olaylar, Afganistan’da başlıyor ve Amerika’da sonlanıyor. Emir zengin ve herkes tarafından sevilen bir babanın oğludur. Hasan ise Emirlerin malikanesinde çalışan hizmetçinin...
  18. F

OlasılıkSız

OlasılıkSız, 2005 yılında yayınlanan, Adam Fawer tarafından yazılmış bir bilim kurgu romanıdır. Kitap, David Caine'in bir takım deneysel tedaviler sonucunda kazandığı gelişmiş hesaplama yeteneği sayesinde, tahminlerinin geleceği görmek haline geldiğini anlamasıyla başından geçenleri konu...
  19. F

4.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAV SORULARI

Adı Soyadı:…………………… Aldığı Puan:……………. SOSYAL BİLGİLER DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAV SORULARI I. Aşağıdaki bilgilerden doğru olanların önüne “D”, yanlış olanların önüne “Y” harfi yazınız (10 puan). ( )İnsanlar bir zamanlar, zaman ölçmede kum saatini kullanmışlardır. ( ) Bütün insanlar aynı...