Arama sonuçlarınız

1. E

8. Sınıf Ders Notu

ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARI 8. SINIF DERS NOTLARI AİLESİ: *1881’de Selanik’te doğdu. *Babası Ali Rıza Efendi, annesi Zübeyde Hanım’dır. *Makbule ve Naciye adında iki kız kardeşi vardır. *Babası Gümrük Memurluğu ve ticaretle uğraşmış, bir süre (1876/77) gönüllü yedek üsteğmenlik yapmıştır. 1893...
  2. E

Sultanla Köle...

Bir zamanlar Ayaz adlı bir köle varmış. Takdir bu ya, köle birgün Sultan Mahmud'un kölesi olmuş. Sultan, köleyi taşıdığı asil karakteri sebebiyle çok sevmiş. Derken Sultan'ın öylesine itimadını kazanmış ki,bütün sultanlığın haznedârı tayin edilmiş ve en kıymetli ve zarif mücevherler, taşlar...
  3. E

Namaza Dair Istatistiksel Bilgiler...

- Günde 40 rek'at namaz kiliyoruz. Bu 40 rek'atin 17'si farz, 3'ü vâcib, 20'si sünnettir. - Bir senede 14.600 rek'at namaz kiliyoruz. - Ramazan'da 600 rek'at teravih namazi kiliyoruz. - Toplam bir yilda 15.200 rek'at namaz kilmis oluyoruz. - Aksam namazindan sonra kilinan evvabin...
  4. E

Cuma Gününün Fazileti

Cuma günü, büyük bir gündür; Allah Teala, İslamı ve müslümanları onunla şereflendirmiştir. Allah Resulu (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:"Üzerinde güneşin doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür. O gün Adem (a.s.) yaratılmış, o gün cennete sokulmuş, o gün yere indirilmiş, o gün tevbesi kabul edilmiş, o...
  5. E

Tarihte Bugün

Olaylar 1235 - Lozan'da büyük yangın. 1789 - Liège'de (Belçika) ihtilal. 1868 - Fransız astronom Pierre Jules César Janssen helyum elementini keşfetti. 1877 - Asaph Hall, Mars'ın uydusu Phobos'u keşfetti. 1917 - Büyük Selanik yangını: şehrin %30'dan fazlası harab oldu, 70.000 kişi...
  6. E

Günün Sözü

"Yanlış yapmayan insan yoktur. İnsanlık yanlışını kabul ve düzeltmekle olur." Einstein.
  7. E

Günün Ayeti

Eğer siz, yasaklandığınız büyük günahlardan sakınırsanız, diğer kusurlarınızı örter, sizi güzel bir makama koyarız.nisa-31
  8. E

Günün Hadisi

İlim öğrenme amacıyla yolculuğa çıkan kimse, evine dönünceye kadar Allah yolundadır. TİRMİZİ
  9. E

Temel Fıkrası

Temel Amerikaya savaş açarsa... Temel ve Dursun amerikanın ırak a savaş açmasını hazmedemeyip Amerikaya savaş açmaya karar vermişler. ne yapıp edip Bush un telefonuna ulaşmışlar.. ve arayıp konuşmaya başlamışlar Temel:sayın Bush siz Iraka savaş açtinuz bizde size açayruz Bush:siz...
  10. E

8. Sınıf Test Soruları

8.Sınıf Ssoyal Bilgiler Soruları 1-) I. Dünya Savaşı öncesinde karşılıklı çıkar çatışmaları sonucunda devletler İtilaf ve İttifak olmak üzere iki gruba ayrılmıştır. Aşağıdakilerden hangisi İtilaf devletlerinden biridir? a) Almanya b) İtalya c) Rusya...
  11. E

Çarkıfelek

bende bir oyun açmak istedim oyunu tarif edeyim bazı kelimeler verilecek bunlardan doğru cvaplar bulunacak cevap veren üyede aynı şekilde bir soru verecek ör:türkiye cumhuriyeti 1,cumhurbaşkanı M_ _ _ _ _ _ K _ _ _ _ A _ _ _ _ _ _ _ işte benim sorum bu buyrun sıra sizde :D
  12. E

Sınavda Başarıyı Arttıran Taktikler

Sınavda, bilmek kadar bilgiyi soruda kullanabilmek de önemlidir. Çünkü çoğu öğrenci, genellikle bu teknikleri uygulamadıkları için cevabı bildikleri halde soruda yapamazlar. Ve sonuçta sınavdan sonra “Aslında ben 5-10 net daha fazla yapabilirmişim, bu cevapları biliyordum ama nasıl kaçırdım...