Arama sonuçlarınız

1. Erkanmerkan

Ziya SELÇUK yeni ara tatilleri duyurdu

Arkadaşlar Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni bir eğitim takvimi açıkladı, önümüzdeki dönemde uygulanacak. Bu takvimde ara tatiller yer alıyor. Haberin tamamı: https://iyinet.com/milli-egitim-bakani-ogrenciler-icin-yeni-yaz-tatili-uygulamasini-duyurdu/
  2. Erkanmerkan

Güzel Ülkemin Amik Ovasında Tarlada Soğan 1.5 TL

Türkiye'nin en güneyinde bulunan Hatay'da ilk soğan hasadı başladı. İnanamayacaksınız ama gündem diye haberi paylaşmak istedim. Tarlada soğan 1.5 TL ama pazarda 6 TL bunu nasıl izah edebilirsiniz. Siz düşünün artık !! Kaynak...
  3. Erkanmerkan

23 Nisan Atatürk Fotoğrafları (2019)

23 Nisana sayılı günler kaldı. Çocuklar için heyecan artarken öğretmenler de 23 Nisan dokümanları arayışına girdi. Bu noktada en çok arananlar genelde ; 23 nisan açılış konuşması 23 nisan şiirleri 23 nisan Atatürk resimleri ( Atatürk'e ait resimleri buradan görebilirsiniz)
  4. Erkanmerkan

Atatürk'ün hayatında cevap veremediği tek soru

M.Kemal Atatürk, her alanda Türk milletine önder olmaya çabalarken bazı sorunlarla karşılaşmıştır. Bu sorunlar bazen toplumsal bazen de kişisel olmuştur. İşte o sorunlardan bir tanesi de toplum içerisinde kendi sorduğu soruya halktan güzel bir cevap gelmiş lakin ibretlik ve ders verici olan bu...
  5. Erkanmerkan

Akıllı tahtayı telefon ile kumanda edin

Merhaba değerli arkadaşlar, akıllı tahtayı telefonunuzu kullanarak kumanda etmeniz mümkün. Dilerseniz akıllı telefonunuzu fare gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz kablosuz olarak veri de aktarabilirsiniz. Daha bir çok farklı özellikte kullanabilirsiniz. Detaylar videoda anlatılıyor...
  6. Erkanmerkan

2018-2019 II.DÖNEM SOSYAL BİLGİLER ZÜMRE TUTANAĞI

Özenle hazırlanmış 2019 sosyal bilgiler 2. dönem zümre tutanağı. Buradan indirebilirsiniz. Arkadaşlar linkteki dosyayı buraya da ekledim.
  7. Erkanmerkan

"Sizce nasıl bir nesil yetiştiriyoruz" tartışması

Ülke olarak tartışmalarda maalesef enerjimizi yanlış şeylere harcıyoruz. Ülkemizin geleceği ile ilgili çok az tartışıyoruz. Nette gezinirken gördüğüm bir tartışmaya katıldım. Bu tartışma hem konu başlığı hem de içerik olarak gerçekten kayda değerdi. Siz değerli öğretmen arkadaşların da bu...
  8. Erkanmerkan

Dünyada en fazla kullanılan diller

Okuduğum bir haberi ekliyorum. Açıkçası Türkçe için daha iyi sonuç bekliyordum lakin hayal kırıklığına uğradım. Haberi aldığım kaynak: https://iyinet.com/forum/konu/dunyanin-en-fazla-kullanilan-dilleri.288764/
  9. Erkanmerkan

2019 MEB Yönetici Görevlendirme Sınavında Değişiklik Yapıldı

Haberin içeriğini buradan okuyabilirsiniz.
  10. Erkanmerkan

MEB 100 temel eser isimleri ve sayfa sayıları (2019)

Kitaplık oluşturan öğretmen arkadaşlara kolaylık olsun diye, aşağıya ekliyorum , ben de forumlarda gezerken buldum. kendim bu kitapların grubunu ve kitap türünü biraz kafamdan tahmin ederek yapıyordum. lakin bu liste işi kolaylaştırıyor atmasyon yapmaktan beni kurtardı:) Bu listede MEB 100...
  11. Erkanmerkan

Türkiye'nin en temel eğitim sorununa cevap arıyoruz?

Merhaba değerli öğretmen arkadaşlarım. Türkiye'nin en temel eğitim sorunu sizce nedir ? Türkiye'nin en eski forumu olan iyinet.com üzerinde , bu konu ile ilgili açılmış bir konu başlığı var. Siz değerli öğretmenlerimizin görüşünü bekliyoruz. Forumdaki tartışmaya buradan katılabilirsiniz...
  12. Erkanmerkan

Lidyalılar Teknolojiye Nasıl Katkı Sağladılar?

Tarihte Lidyalılar parayı bulan uygarlık olarak bilinirler. Paranın bulunması ile birlikte teknolojiye yaptıkları katkı da oldukça fazla olmuştur. Günümüzde para sayma makinesi, oldukça detaylı bir teknoloji sayesinde işlemektedir. Lidyalıların bugünkü para sayma makineleri için geliştirilen...
  13. Erkanmerkan

Ataşehir Yangın Söndürme Sistemleri (Osmanlı Geleneği)

Tarihte birçok yangın çıkmış ve bu yangınlarda büyük maddi zararlar meydana gelmiştir. bazı durumlarda da önemli can kayıpları da olmuştur. Hatta Osmanlı zamanında İstanbul yangınları büyük bir öneme haiz olmuştur. Bazı padişah çocukları maalesef bu yangınlarda hayatları kaybetmişlerdir. Bunun...
  14. Erkanmerkan

EN GÜZEL DOĞUM GÜNÜ MESAJLARI

Doğum günleri herkesin hayatındaki çok özel günlerdir. Bazıları doğum günlerinin diğer günlerden hiçbir farkının olmadığını söylerler fakat yine de doğum günlerinde doğum günlerinin kutlanmasını, hatırlanmayı, anılmayı, hediyeler verilmeyi ve bir mesaj ile yâd edilmeyi arzu ederler. Birilerinin...
  15. Erkanmerkan

Nişantaşı Osmanlı İtfaiye Geleneğini Sürdürüyor

Nişantaşı Duman Dedektörü Hizmeti itfaiye raporu ve belediye ruhsat işlemlerinizde size en uygun çözümleri sunuyoruz. Yangın gibi olumsuz durumlarda dumanı en asgari zaman diliminde algılama ve müdahalede bulunma oldukça önemlidir. Bu noktada Nişantaşı Duman Dedektörü Hizmeti sizlere büyük bir...
  16. Erkanmerkan

ÖZGÜVENİN TEMEL DİNAMİKLERİNİ HAREKETE GEÇİR

Özgüveni düşük insanlar hayatlarında mutlu olamazlar. Özgüven kazanmak için hayatınızdaki bazı noktaları açığa çıkarmanız gerekir. Size özgüvenin doğumdan itibaren başladığını ve özellikle aile içerisinde şekillendiğini söylesek ne dersiniz? Evet, özgüven doğuştan gelen bir kavram değil...
  17. Erkanmerkan

Teknoloji ile taşınma işini kolaylaştırın

Teknoloji artık taşınırken de yanınızda oluyor. Eskiden ne çilelerle taşınılırdı. O günler artık geride kaldı. İstanbul evden eve nakliyat kullandığı teknoloji ile kendini aşmaya başladı. Kullanılan asansörlü merdivenler harika işler çıkarıyor. Ambalajlama ve paketleme işinde kullanılan...
  18. Erkanmerkan

El bileği artroskopisi hiç duydunuz mu ?

El bileği artroskopisi nedir ? El bileğinde yaşanan probleme göre , doktor ameliyat öneriyorsa , durum ameliyat yapılmadan düzelmeyecek ise , açık ameliyata göre daha avantajlı olan kapalı ameliyat türüdür. El bileği artroskopisi açık ameliyata göre daha çok tercih edilir. Doktorların da...
  19. Erkanmerkan

2017-2018 SENE BAŞI ZÜMRESİ

Merhaba arkadaşlar kendi okulumuz için hazırladığımız sene başı sosyal bilgiler ve T.C İnk Tar ve AT. Zümresidir.
  20. Erkanmerkan

Otomobil ve Telefon Neden Pahalı ?

Merhaba arkadaşlar , bir çok beğenmediğimiz ülkede araba ve telefon fiyatları daha uygun. Peki neden bizim ülkemizde pahalı. Şimdi vergi çok diyenler olacak. Peki vergi neden çok? Beğenmediğimiz Arabistan'da 11 bin liraya binilen bir araba ülkemizde 48 bin lira neden bu kadar fark var. Telefon...